Establishment traci kontrolę nad systemem

Opublikowano: 28.11.2016 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 565

Establishment traci kontrolę nad systemem, w znacznej mierze na skutek własnych zaniechań i błędów w działaniu. Proces ma charakter globalny i jest immanentnym następstwem procesów globalizacji, zwłaszcza w kontekście zmian w dostępie do informacji i braku możliwości kontroli nad jej przekazem.

Obecny model sprawowania władzy na Zachodzie wyczerpał swoje możliwości kontroli nad systemem, ponieważ nie nadąża za rewolucją informacyjną, jaką spowodował internet oraz jego mobilność. Jeżeli można naraz nadać informację, którą mogą odebrać wszyscy, a następnie się nią powszechnie dzielić, dodając swoje własne spostrzeżenia, oceny, uwagi – to musi mieć swoje przełożenie na zasady funkcjonowania systemu. Jeżeli ktoś tego jeszcze nie zauważył, niech otworzy oczy, ponieważ mamy do czynienia z rewolucją, której implikacje dla relacji społecznych i politycznych będą prawdziwą wielką zmianą, przewartościowującą nawet fundamenty dzięki którym postrzegamy, dokonujemy i w ogóle definiujemy wzajemne relacje.

Głosowanie zmanipulowanego tłumu, który jest zatomizowany i poddany sztucznym stratyfikacjom – nie ma w ogóle sensu, nie ma bowiem mowy o tym, żeby ludzie nie mający możliwości postrzegania rzeczywistości w sposób krytyczny byli w stanie dokonać jakiegokolwiek konstruktywnego wyboru. Na tym korzystał establishment, miał przewagę dzięki moderowaniu informacji i rozdzielaniu korzyści. Obecnie ta przewaga jest naruszona, bo już nie ma pełnej kontroli nad przepływem informacji. W konsekwencji możliwa jest rewolucja, a nawet doprowadzenie do sytuacji, w której manipulacja rządzonymi poprzez mechanizmy przedstawicielskie będzie bardziej, niż niemożliwa i nieefektywna. Wszyscy na tym stracą, najbardziej zwykli ludzie, ponieważ oni zawsze są ostatnimi płatnikami.

Establishment przegrywa, ponieważ był zbyt chytry i chciwy. Ogólny poziom zamożności wymaga zachowania podziału pracy, w skali gwarantującej dochody pozwalające na uczestnictwo w systemie, wszystkich jego uczestników. To do czego w skali globalnej doprowadziła chytra chciwość neoliberalnych kłamców i złodziei, to zakłócenie równowagi. Znaczna ilość ludzi straciła możliwość uczestniczenia w systemie, albo ta możliwość została ograniczona przez pauperyzację. Ma to szokujące skutki społeczne, ekonomiczne i polityczne. Przede wszystkim doszło, do złamania możliwości podtrzymania łańcucha naturalnego następstwa pokoleń schodzących, przez pokolenia wchodzące. Ludzi nie jest stać na posiadanie dzieci, ogólna sytuacja ryzyka i niepewności wzmacnia te procesy. W ich konsekwencji społeczeństwo zderza się ze skutkami starzenia się populacji, a w konsekwencji depopulacji. Poza wybranymi krajami, ma to zasięg globalny. Generalnie wszędzie tam, gdzie ludzie są we władaniu pieniądza, który limituje ich możliwości życiowe w ogóle, ta zależność powoduje konsekwencje destrukcyjne. Wynika to z samej istoty natury kapitalizmu, który w wersji neoliberalnej jest oparty na konkurencji, która niestety nie jest ani równa, ani oparta na znanych zasadach.

Establishment nie ma żadnej odpowiedzi na narastającą nierównowagę i wielką niesprawiedliwość, co więcej – on nie szuka żadnej odpowiedzi, ponieważ nie jest mu ona do niczego potrzeba, jest dobrze tak jak jest – naprawdę, współcześnie jeżeli ma się pieniądze, można żyć doskonale praktycznie pod każdą szerokością geograficzną. Jednak postęp techniki oraz regulacje działania rynków kapitałowych, limitujące dostęp do kapitału, dla tych, którzy mają własność pozwalającą na zabezpieczenie, powodują że nie da się w sposób łatwy agregować wartości. System ekonomiczny osiągnął nasycenie, bez przesycenia potrzeb społeczeństwa – ludzie są dalej głodni, nie mają zaspokojonych potrzeb pierwszego rzędu, nie mają możliwości zarobkowania, co jest potencjałem straconym dla gospodarki, ale nikogo z decydentów to nie interesuje. Niedawne reformy w Brazylii wprowadziły do systemu miliony biednych ludzi, jest to dowód na to, że socjalizm nie kłamie i jest odpowiedzią na kłamstwa neoliberalnego kapitalizmu.

Dojście do władzy innej części establishmentu, jak to nastąpiło na Ukrainie, czy obecnie w USA – to nie jest jeszcze żadna rewolucja, ani nic nowego w znaczeniu prawdziwej zmiany. Chodzi bowiem o zachowanie właściwej perspektywy. Zmiana z perspektywy jej beneficjentów może wydawać się zmianą, jednakże z perspektywy, tych którzy za nią płacą – raczej nie będzie pożądana. Jednak i na to establishment ma odpowiedź w postaci tradycyjnej wiary, a współczesnej paplaniny o wartościach. Zwykli ludzie są manipulowani przez własne samoograniczenia, których nabyli w procesie socjalizacji i edukacji. Na to nakłada się potęga mediów, autorytety, kłamcy i to całe otoczenie, które ma rząd dusz.

Proszę pamiętać – rewolucja nie jest rozwiązaniem, to tylko sposób na reset, który i tak jest zawsze korzystny dla establishmentu. Jedynie stopniowe zmiany, stopniowe wydzieranie przywilejów – prowadzi do trwałych zmian. Feudalizm, niewolnictwo, prawa kobiet, prawa socjalne, nawet to co uważamy dzisiaj za prawa człowieka – to wszystko zdobycze ewolucji kolejnych formacji społeczno-politycznych. Tylko w ten sposób można coś zmienić, obecnie globalizacja wzmacnia te procesy i je przyśpiesza. W konsekwencji można przeprowadzać zmiany o wiele szybciej, muszą być jednak właściwie ukierunkowane, a tego się nie da zrobić bez zarządzania masą ludzką – właściwym kierunkowaniem uwagi opinii publicznej. Żeby dobrze zrozumieć o co chodzi, trzeba wrócić do źródeł wielkich eksperymentów – powstania i funkcjonowania pierwszej „Solidarności” w Polsce. Jeżeli to było możliwe wówczas i to bez komputerów i łączności bezprzewodowej, to dzisiaj jest o wiele prostsze i skuteczniejsze.

Czeka nas z rzeczywistością, w którym to establishment będzie miał przewagę i to establishment w końcu wygra. Skala porażki całej reszty, będzie mierzona tym, co udało się wyrwać od wspomnianej rzeczywistości. I tak dalej – do kolejnego resetu, przełomu – rozdania. Jak się ma podwójnego pecha, jak np. nad Wisłą, to często się zdarza, że kolejna odsłona establishmentu bywa obcego pochodzenia.

Autorstwo: krakauer
Źródło: ObserwatorPolityczny.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MB
Użytkownik
MB

Tak bardzo oderwanego od rzeczywistości tekstu bardzo dawno tu nie widziałem. Wszystko – brak zrozumienia definicji podstawowych pojęć politycznych i gospodarczych i zero zrozumienia sytuacji. Żeby wypunktować wszystkie błędy i braki trzeba by napisać tekst dłuższy od tego… W każdym razie establishment, ten prawdziwy, a nie lokalni kacykowie będący aktorami, pacynkami, ma się świetnie i jego plany już prawie nie napotykają żadnych przeszkód.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Najbardziej zagadkowy jest ostatni akapit. Zupełnie jakby wyrwany z wypracowania gimnazjalisty, który marząc o niebieskich migdałach zjada części zdań.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Prawdziwym skokiem ewolucyjnym cywilizacji, byłoby odejście od systemu pieniężnego i finansowego w ogóle. Pozaziemskie, zaawansowane cywilizacje, którym udało się przetrwać tysiące a może nawet miliony lat, które są na wysokim poziomie kulturowym, mentalnym i duchowym, zapewne funkcjonują bez pieniądza, czy jakiegokolwiek jego odpowiednika.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Brawo Wędrowny zgadzam się z tym co piszesz . Ziemianie nie zaczęli zmian , tkwimy w systemie który wszystkich deprawuje . Opaty o dług w nienasyconej chciwości elit ,ten system nie przetrwa to samobójca !
Elity jak szczury chcą uciekać z tonącego okrętu a wszędzie otchłań.
Tworząc nowym system ,powinniśmy przyjąć podstawową zasadę;
Jesteśmy jednym zbiorowym świadomym organizmem , co dajesz do ciebie wraca.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Następny ruch to gwarancja tego by każdy w Polsce miał zapewnione 550zł lub więcej , prawem kredyt odnawialny.BDP. Jeśli tej kwoty nie posiada każdy , to US powinien tę kwotę pokrywać ,znaczy wyrównywać niedobór, ustalony prawem.
Nie zostawiać ludzi na pastwę losu , bo wszyscy jesteśmy ludźmi jednego Narodu. Rząd chcąc obciążyć obywateli podatkiem , musi zaspokoić w pierwszej kolejności ludzi bez środków do życia .

Fenix
Użytkownik
Fenix

Każdemu i małemu i dużemu bez podatku w kwocie 6600 zł na rok, powyżej każdy płaci podatek. Nie wnikam z czego ma to powyżej. Nie dajcie się zwieść rządom władzy ” elitom ” ze im się należy ,więcej należy każdej jednostce do życia !

Fenix
Użytkownik
Fenix

Kwota wolna od podatku powinna być równa,każdemu TAK . BDP jako kwota wolna od podatku w roku każdej jednostki 6600zł, na miesiąc to 550zł do życia .
Bo są wszyscy i oni , równi i równiejsi ? Nie dajcie się zwieść Narodzie !

Radek
Użytkownik
Radek

Kwota wolna od podatku powinna być przynajmniej
równa dwunastokrotności kwoty minimalnej.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Mam nadzieję z prędzej wam ręka uschnie przy urnie wyborczej, nim wybierzecie kogokolwiek by wami rządził?
Wybierasz innego do władzy utrzymuj za swoje/ go. Wybieracie zdegenerowane elity do władzy to je utrzymujcie .
Wolny człowiek z władzą !
Jedyne prawdziwe WAŻNE WYBORY, gdy skreślisz wszystkie nazwiska z listy .
I wpiszesz swoją osobę z imienia i nazwiska !

Fenix
Użytkownik
Fenix

Ja wybieram siebie sobie ufam , wybieram najwyższe dobro własne, to każdy.
Stajemy w prawdzie , wolni .

kozik
Użytkownik
kozik

“Establishment traci kontrolę nad systemem” – odważna teza już na otwarciu.

Czyli establiszmenty tracą kontrolę nad kredytobiorcami i światowym rynkiem pieniądza?
Czyli na Ukrainie zaczynają rządzić Ukraińcy, a nie jakieś przywiezione w usraelskiej teczce establiszmenty z podwójnymi paszportami (ukraińskim i izraelskim, lub samym izraelskim)?
Czyli w Polsce partia “płomiennych szermierzy wolności” (S. Michalkiewicz) rządzi tak, by Polacy i III RP uwolnili się ze szponów międzynarodówki lichwiarskiej i naszego sojusznika zza wielkiej wody, a obóz “zdrady i zaprzaństwa” (St.M.) pomaga w uniezależnieniu Polski od Berlina, Brukseli, Paryża, Londynu, Moskwy i Tel Avivu?

Taaa…

To, że następują zmiany na fasadzie i to, że media niezależne (WolneMedia) czytuje codziennie maks. 1% populacji, nie oznacza jeszcze, że system jest realnie zagrożony… Trzeba nam spokoju i pracy u podstaw – tylko tak można zniweczyć plany Nowego Wspaniałego Świata.