Jeśli nie masz domu, jesteś wolny!

Opublikowano: 19.04.2024 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1846

Burmistrzyni Calgary, Jyoti Gondek, twierdzi, że perspektywa tego, iż nigdy nie będziesz mieć domu i będziesz do końca życia najemcą, jest wyzwalającym doświadczeniem.

Gondek, właścicielka dwóch nieruchomości w Calgary, podzieliła się tymi uwagami podczas rozmowy z firmą deweloperską RNDSQR. „Zaczynamy widzieć, że część populacji odrzuca pomysł posiadania domu i kieruje się w stronę wynajmu, ponieważ daje im to większą swobodę” – powiedziała. „Mogą podróżować do różnych miejsc, mogą wypróbowywać życie wśród różnych społeczności, ich praca może przenosić ich z miejsca na miejsce, dzięki czemu ludzie stali się znacznie bardziej wyzwoleni w kwestii tego, jak wygląda mieszkanie i jak wygląda okres jego własności”.

Następnie Gondek dodała, że myśl o posiadaniu domu to „utknięcie w przeszłości”. „Jako gminy nie nadążaliśmy za tymi zmianami. Wciąż tkwimy w latach 1940., 1950. i 1960.” – stwierdziła.

Komentarze te potępiła posłanka konserwatystów z Calgary Michelle Rempel Garner. „Jeśli to nie jest deepfejk, jest to utrwalenie niebezpiecznego mitu, że większość najemców to najemcy z wyboru i dysponują dochodem do dyspozycji na podróże oraz możliwością zmiany miejsca zamieszkania w celu pracy” – napisała Rempel Garner na platformie „X”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The True North”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. replikant3d 19.04.2024 17:20

  Nawiedzona cwaniara. A sama ma nieruchomości….co za bezczelna obłuda…

 2. Katarzyna TG 19.04.2024 18:06

  > Zaczynamy widzieć, że część populacji odrzuca pomysł posiadania domu i kieruje się w stronę wynajmu, ponieważ daje im to większą swobodę” – powiedziała. „Mogą podróżować do różnych miejsc, mogą wypróbowywać życie wśród różnych społeczności, ich praca może przenosić ich z miejsca na miejsce (…)

  Zupełnie jak polscy robotnicy przymusowi na robotach w Reichu. Kanada nie tkwi w latach 40-tych, Kanada do nich wróciła. Systemowo.

 3. Stary Kulas 21.04.2024 11:55

  Nie chodzi o to żeby nie mieć domu, tylko żeby mieć go na wynajem.
  Mieszkać zawsze można gdzie się chce i tam właśnie wynajmować zamiast kupować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.