EcoHealth Alliance pracowała w Chinach nad koronawirusem

Opublikowano: 15.05.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2045

E-maile otrzymane przez „US Right to Know” pokazują, że oświadczenie zamieszczone w gazecie „The Lancet” autorstwa 27 wybitnych naukowców zajmujących się zdrowiem publicznym potępiające „teorie spiskowe sugerujące, że COVID-19 nie ma naturalnego pochodzenia” i zostało opracowane przez pracowników EcoHealth Alliance, grupy non-profit, która otrzymała miliony dolarów od amerykańskich podatników na genetyczne manipulowanie koronawirusami wraz z naukowcami z Instytutu Wirologii Wuhan.

E-maile otrzymane za pośrednictwem publicznych rejestrów pokazują, że prezes EcoHealth Alliance Peter Daszak sporządził oświadczenie opublikowane w gazecie „The Lancet” i że jego intencją było, aby „nie można było zidentyfikować go [oświadczenia] jako pochodzącego od jakiejkolwiek organizacji lub osoby”, ale raczej by było postrzegane jako „po prostu list od przodujących naukowców”. Daszak pisał, że chce „uniknąć pojawienia się wypowiedzi politycznej” (TUTAJ dokument PDF z e-mailami).

Oświadczenie naukowców pojawiło się 18 lutego w „The Lancet”, zaledwie tydzień po ogłoszeniu przez Światową Organizację Zdrowia, że ​​choroba wywoływana przez nowego koronawirusa będzie nazwana COVID-19.

27 autorów „zdecydowanie potępiło teorie spiskowe sugerujące, że COVID-19 nie ma naturalnego pochodzenia” i poinformowało, że naukowcy z wielu krajów „w przeważającej większości dochodzą do wniosku, że ten koronawirus pochodzi ze środowiska naturalnego”. List nie zawierał naukowych odniesień do obalenia laboratoryjnej teorii wirusa. Jeden z naukowców, Linda Saif, zapytała w e-mailu (patrz TUTAJ), czy byłoby przydatne „dodać tylko jedno lub dwa stwierdzenia na poparcie tego, dlaczego nCOV nie jest wirusem wytworzonym w laboratorium i wystąpił naturalnie? Wydaje się kluczowe, aby naukowo obalić takie twierdzenia!”. Daszak odpowiedział: „Myślę, że powinniśmy prawdopodobnie trzymać się ogólnego stwierdzenia”.

Rosnące wezwania do zbadania Instytutu Wirusologii Wuhan jako potencjalnego źródła SARS-CoV-2 doprowadziły do ​​wzięcia pod lupę EcoHealth Alliance. E-maile organizacji pokazują, w jaki sposób członkowie EcoHealth Alliance odegrali wczesną rolę w tworzeniu ram dla dyskusji co do możliwego laboratoryjnego pochodzenia SARS-CoV-2 jako „szalonych teorii, którymi należy się zająć”, jak powiedział Daszak w gazecie „The Guardian”.

Chociaż nazwa organizacji EcoHealth Alliance pojawiła się tylko raz w oświadczeniu zamieszczonym w „The Lancet”, to z Daszakiem pisało kilku innych współautorów również mających bezpośrednie powiązania z grupą, co nie zostało ujawnione jako konflikt interesów. Rita Colwell i James Hughes są członkami zarządu EcoHealth Alliance, William Karesh jest wiceprezesem wykonawczym grupy ds. zdrowia i polityki, a Hume Field jest doradcą ds. nauki i polityki.

Autorzy oświadczenia stwierdzili również, że „szybkie, otwarte i przejrzyste udostępnianie danych na temat tej epidemii jest obecnie zagrożone przez plotki i dezinformacje na temat jej pochodzenia”. Dziś jednak niewiele wiadomo o pochodzeniu SARS-CoV-2, a dochodzenia co do jego pochodzenia prowadzone przez Światową Organizację Zdrowia i komisję Lancet COVID-19 są owiane tajemnicą i pogrążone w konfliktach interesów.

Peter Daszak, Rita Colwell oraz redaktor „The Lancet” Richard Horton nie przekazali nam jakiegokolwiek komentarza w odpowiedzi na nasze zapytania w odniesieniu do tej historii.

Autorstwo: Sainath Suryanarayanan
Na podstawie: TheLancet.com, Usaspending.gov, WSJ.com, TheGuardian.com, Ecohealthalliance.org, WHO.int, NYTimes.com, e-maile do „The Lancet” [1] [2]
Źródło oryginalne: USRTK.org
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.