Do Sejmu trafił projekt ustawy ws. obowiązku szczepień

Opublikowano: 06.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2707

Lewica ogłosiła projekt ustawy, który zakłada wprowadzenie obowiązkowych „szczepień” przeciwko koronawirusowi dla osób dorosłych, a osoby „niezaszczepione” podlegałyby karze grzywny.

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty zaapelował do rządu, premiera Mateusza Morawieckiego, prezydenta Andrzeja Dudy i ministra zdrowia o reakcję ws. pandemii. Zwrócił uwagę, że proponowane rozwiązania funkcjonują już w Austrii i są przedmiotem dyskusji w Niemczech. „Gruźlica, błonica, krztusiec, tężec, odra, świnka, dur brzuszny – to są choroby, które nie zabijają w tej chwili, bo ludzie są wyszczepieni” – tłumaczył Czarzasty.

Powiedział, że Lewica mówi TAK obowiązkowym „szczepieniom” na COVID-19 i dlatego składa projekt ustawy. „Pytamy inne siły polityczne czy poprą obligatoryjne szczepienia dla wszystkich dorosłych mieszkańców Polski?” – zapytał polityk na „Twitterze”. Jego zdaniem pracodawcy powinni mieć prawo do sprawdzania, czy pracownik przyjął preparat, a obligatoryjnie powinni być „wyszczepieni” pracownicy opieki zdrowotnej i DPS-ów, szkół oraz żłobków.

Ugrupowanie zorganizowało w tej sprawie konferencję pod Sejmem. Członkowie Lewicy nie szczędzili słów krytyki pod adresem rządu, który ich zdaniem, zupełnie nie przygotował się na przyjście czwartej fali koronawirusa i nie ma odwagi podjąć zdecydowanych kroków w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Według szefa klubu Krzysztofa Gawkowskiego minister Adam Niedzielski stracił wiarygodność, w dodatku zabrakło go podczas dyskusji w Sejmie na temat pandemii.

Obecny na konferencji Adrian Zandberg z Razem zwrócił się do rządu i innych partii z pytaniem, czy poprą propozycje Lewicy dotyczące obowiązkowych „szczepień”, obostrzenia dla „niezaszczepionych” i paszport covidowy. Według niego rząd chce się przypodobać „antyszczepionkowcom” zamiast walczyć z pandemią. W ocenie polityka, władze boją się wziąć na siebie odpowiedzialność. „Polityka i rządzenie to jest zdolność do wzięcia odpowiedzialności. W polskiej polityce jest dosyć popularne miganie się od odpowiedzialności, mówienie: niech zrobią to inni” – podkreślił Zandberg. Jak dodał, każdy pracownik, który uzna, że pracodawca nie zapewnia mu bezpieczeństwa epidemicznego w miejscu pracy, powinien mieć możliwość odmówienia wykonywania swoich obowiązków.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów

Preparaty na COVID-19 nie są szczepionkami, lecz terapią genową, na dodatek wciąż w fazie badań klinicznych, a więc mimo propagandy są eksperymentem medycznym. Lewica jak widać wierzy w ich cudowną moc tak bardzo, że chcą wprowadzić medyczny faszyzm. Mówią o odpowiedzialności, ale czy są gotowi osobiście (z imienia i nazwiska) ponosić ją w sądzie za każde popreparatowe kalectwo lub zgon? Podejrzewam, że nie, podobnie jak producenci, których zwolniono z odpowiedzialności.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. cacor 06.12.2021 11:27

  W sumie, jakby jednocześnie przymusić takiego pro-szczepionkowca, żeby brał odpowiedzialność za zdrowie każdego “antyszczepionkowca” po szprycy, może zmieniłby retorykę.
  A tak, kazać robić jedno, a nie brać odpowiedzialności to drugie.

 2. pol1975 06.12.2021 17:05

  Nie wierzę ludziom, którzy “dla dobra mojego i rodziny” chcą mnie do czegoś zmuszać!… Samo słowo “przymus” daje już mnóstwo do myślenia…. To jestem wolnym człowiekiem czy jednak nie jestem wolnym człowiekiem w demokratycznym państwie??? O co tu ….. Chodzi?????

 3. kufel10 06.12.2021 20:58

  A gdyby wypowiedzieć obywatelstwo, wymeldować się to do czego mogą zmusić?

 4. radical3dom 07.12.2021 08:34

  @kufel10
  Nie dostaniesz 500+ 😉
  Myślę że prędzej czy później do tego może dojść że będą do domu żołnierze walić drzwi taranami, pętać i szprycować. No chyba że coś większego się w międzyczasie wydarzy co bardzo możliwe. Paradoksalnie może uratować nas wojna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.