Czarny student malował rasistowskie graffiti

Opublikowano: 10.04.2021 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 903

Studenci z Albion College w amerykańskim Michigan kontynuują swoje protesty przeciwko „rasizmowi”, w reakcji na graffiti, które pojawiło się niedawno na uczelni. Lewicowi aktywiści nie zważają na fakt, że ich autor został już zidentyfikowany. A jest nim jeden z czarnoskórych studentów.

Przed kilkoma dniami na budynkach szkoły w Michigan pojawiły się „rasistowskie” napisy. Część z nich wprost nawiązywały do nazwy osławionego Ku Klux Klanu, a na pozostałych pojawiały się hasła odwołujące się do ruchu białej supremacji. Z tego powodu studenci zaczęli protesty przeciwko „rasizmowi”, domagając się wprowadzenia gruntownych zmian w Albion College.

Dosyć szybko zidentyfikowano jednak autora graffiti. Okazało się, że jest nim 21-letni czarnoskóry student. Zdążył on przyznać się już do zarzucanych mu czynów, bo jego wizerunek został zresztą utrwalony przez uczelniany monitoring. Sprawą zainteresowało się również Federalne Biuro Śledcze (FBI), zaś teraz czarnoskóry student usłyszy prokuratorskie zarzuty.

Ujawnienie powyższych faktów nie zmieniło jednak poglądu uczelni i studentów na ten incydent. „Wiemy, że akty rasizmu, które miały miejsce w tym tygodniu, nie dotyczą jednej konkretnej osoby ani jednego konkretnego incydentu. Wiemy, że na kampusie ma miejsce znacząca historia bólu i traum na tle rasowym. Podejmujemy działania, aby naprawić naszą społeczność” – napisały władze Albion College.

Na podstawie: Foxnews.com, Albionpleiad.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o