Książka, która wstrząsnęła żydowskim światem

Opublikowano: 30.11.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 5854

Świat żydowski został wstrząśnięty, dokonała tego publikacja książki pt. „Wymyślenie żydowskiego narodu”, cenionego na całym świecie profesora historii z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego. Izraelski naukowiec, który de facto ma polskie korzenie, przez jednych został określony mianem wariata oraz, jak to w ostatnim czasie bywa bardzo często, nazwany został także antysemitą, który kala własne gniazdo. Są jednak i tacy, którzy uważają go za wielkiego wizjonera niebojącego się wystąpić przeciwko żydowskiemu kłamstwu i iluzji, niebojącego się przerwać zmowy milczenia.

Czy naród żydowski wymyślono?

Profesor Shlomo Sand twierdzi jednoznacznie, że naród żydowski został wymyślony. W samym Izraelu naukowa rozprawa profesora o Polskich korzeniach spotkała się z niespotykanie dużym zainteresowaniem odbiorców i rzecz praktycznie bez precedensu, trafiła na listę bestsellerów, na której gościła nieprzerwanie dziewiętnaście tygodni. Z kolei we Francji książka: „Wymyślenie żydowskiego narodu” zdobyła prestiżową nagrodę Prix Aujourd’hui.

Zatem przejdźmy do sedna i odpowiedzmy sobie, kto według Sanda wymyślił naród żydowski? Otóż nie, kto inny jak historycy Żydowscy żyjący w Niemczech drugiej połowy XIX wieku. To był czas historii, w którym Europejczycy zaczęli myśleć kategoriami zintegrowanych wspólnot etnicznych. Żydowscy historycy w Niemczech wzorowali się na nacjonalistach państw europejskich, głównie Niemcach, tak właśnie powstał syjonizm, oraz naród żydowski.

O wypędzeniu żydów z Palestyny przez Rzymian napisano w deklaracji niepodległości Izraela z 1948 roku, a nawet na żydowskich banknotach, jednak profesor Shlomo Sand uważa, że to mit założycielski Państwa Izrael: „wyrzucili nas z naszej ziemi dwa tysiące lat temu, ale teraz wróciliśmy, aby ją odebrać”. Po czym dodaje: „nawet ja zawodowy historyk od kilkudziesięciu lat bezkrytycznie w to wierzyłem. Dopóki dziesięć lat temu nie postanowiłem zbadać tego problemu”.

Drodzy Czytelnicy nie oszukujmy się, obecna sytuacja w Palestynie jest dramatyczna i naznaczona holocaustem. Jednak holocaust przeprowadzany jest na Palestyńczykach przez właśnie Żydów, którzy bombardują Palestynę, mordując przy tym niewinne dzieci. Żydzi dosłownie wkroczyli do Palestyny i uchwałą ONZ zajęli część jej terytorium, to jednak nie wybrzmiewa w mediach głównego nurtu. Powróćmy teraz do profesora Shlomo Sanda i jego kolejnych słów…

Fragment książki Shlomo Sandy

„Zacząłem od literatury przedmiotu. Ku mojemu zdumieniu okazało się, że nie ma ani jednej książki naukowej na temat wypędzenia Żydów z Palestyny. Wyobrażacie to sobie? Jedno z najważniejszych wydarzeń w historii narodu, a nikt nie napisał na ten temat opracowania historycznego. Mamy zatem do czynienia z wielką mistyfikacją. Mit o wypędzeniu Żydów to wytwór propagandy z IV wieku a miała to być kara za zabicie Syna Bożego.

Właśnie do tego mitu nawiązali syjoniści w XIX wieku. Aby zbudować naród, trzeba było spreparować jego pamięć. Francuscy nacjonaliści odwoływali się do starożytnych Galów, włoscy do Juliusza Cezara, a niemieccy do Teutonów. Żydzi wzięli z nich przykład. Ogłosili, że Rzymianie wypędzili ich przodków z Palestyny, ci rozeszli się po całej ziemi, ale teraz muszą znowu połączyć się w jeden naród.

Mało tego, w sensie etnicznym, skupiska tak zwanych żydów w Europie, Afryce czy Azji wcale nie są skupiskami żydowskimi. To przedstawiciele rozmaitych innych ludów i narodów, których przodkowie przed wiekami nawrócili się na religię judaistyczną. Żydzi znaleźli się na całym świecie nie dzięki jakiejś mitycznej wędrówce ludów, tylko dzięki masowemu nawracaniu! Bycie Żydem w Europie czy Afryce nie miało nic wspólnego z narodowością. Żydami byli po prostu wyznawcy judaizmu.

Od II wieku przed narodzeniem Chrystusa aż do IV wieku naszej ery judaizm był najważniejszą monoteistyczną religią na świecie, której celem było pozyskanie jak najwięcej nowych wyznawców. Przekonanie pogan, że powinni wierzyć w jednego Boga, co robiono zresztą bardzo skutecznie. I stąd na świecie wzięło się tylu Żydów.

Na judaizm nie nawracali się tylko poszczególni ludzie, ale całe królestwa. Na przykład w Jemenie czy Afryce Północnej. Podobnie stało się z leżącym pomiędzy Morzem Kaspijskim a Morzem Czarnym królestwem Chazarów. W XII wieku ten nawrócony na judaizm turecki lud zaczął być jednak spychany przez Tatarów i Mongołów Dżyngis-chana na zachód. Zatrzymali się we wschodniej Polsce, stąd 75 procent polskich Żydów wygląda inaczej niż Polacy, gdyż jest pochodzenia chazarskiego.

Moja mama miała osiem sióstr. Pięć miało kruczoczarne włosy i semickie rysy – tak jak ja – ale trzy były blondynkami i miały niebieskie oczy. Do dziś wielu Żydów pochodzących z Polski ma europejski wygląd. Dlaczego? Otóż królestwo Chazarów podbiło ziemie zamieszkane przez Słowian. Mniej więcej w okolicach Kijowa, dlatego około 25 procent polskich Żydów to potomkowie tych Słowian, którzy przyjęli judaizm od swoich chazarskich władców.

Zapewne zadajecie sobie teraz pytanie: skoro nie było takiego wydarzenia jak wypędzenie Żydów z Palestyny, to gdzie się ci Żydzi podziali? Otóż Nigdzie. Nadal mieszkają na swojej ziemi w Palestynie. Potomkowie starożytnych Żydów to dzisiejsi Palestyńczycy. Ludzie ci zostali, bowiem zarabizowani po tym, gdy w VII wieku Palestyna została podbita przez Arabów. Nie ma się im zresztą, co dziwić. Arabowie ogłosili, że każdy, kto uzna Mahometa za proroka, zostanie zwolniony od podatków.

Palestyńczycy często pytają mnie: czyli to my jesteśmy prawdziwymi Żydami? Nie, odpowiadam, jesteście tylko ich potomkami. Żyjecie, bowiem w miejscu świata, przez które przechodziło wielu zdobywców i wszyscy zostawiali tu swoje geny. Podbój arabski był również podbojem biologicznym. Nie zmienia to jednak faktu, że członek Hamasu z Hebronu jest bliżej spokrewniony z antycznymi Żydami niż izraelski żołnierz, z którym walczy.

Jaka będzie przyszłość Izraela? Bardzo ponura. Obawiam się, że w dalekiej perspektywie nie ma żadnej szansy, żeby przetrwał na Bliskim Wschodzie jako państwo żydowskie. Należy zerwać z tym nonsensem i porozumieć się z Arabami. Przyjąć wreszcie do wiadomości rzecz oczywistą: że jesteśmy wielokulturowym, wieloetnicznym społeczeństwem, a nie żadnym plemiennym monolitem, który może się separować od Arabów.

Proszę się przespacerować ulicami Tel Awiwu. Jaki pluralizm! Ile ludzkich typów! Żydzi europejscy, Żydzi bliskowschodni, Polacy, Rosjanie, Etiopczycy! I ci wszyscy ludzie uparcie powtarzają, że w ich żyłach płynie jedna krew”.

Podsumowanie

Książka „Wymyślenie żydowskiego narodu” zaszokowała świat i ujawniła spisek syjonistów, ukazując przy tym ogromny paradoks, a mianowicie to, że mieszkańcy Palestyny mają więcej wspólnego z prawdziwymi żydami, aniżeli rzekomi żydzi z Izraela. Wiele środowisk żydowskich na całym świecie bez podjęcia jakiejkolwiek polemiki odrzuciło zawartość wyżej wspomnianej publikacji, powstaje jednak pytanie, czy aby nie za szybko?

Zdjęcie: ורדה זנד (C)
Źródło: Eschatologia.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. rici 13.06.2019 21:41

  Prof.Sand ma duzo racji, ale chyba nie zbadal wszystkich watkow.
  W powstaniu zydowskim w 63 r.ne przeciwko Rrzymowi brali udzial glownie Nazirenczycy. Nazirenczycy to byla sekta zydowska , ktora pozniej przeksztalcila sie w w pierwszych chrzescian. Jezus tez byl Nazirenczykiem, jak wskazywalby napis na krzyzu “Jezus Nazirenczyk krol zydowski czyli INRI.
  Czesc powstancow wywiezli Rzymianie do Rzymu do odbudowy Coloseum , za cesarza Wespazjana. Powstancy i ich dzieci pozniej za czasow Nerona wzniecili powstanie przeciwko cesarzowi.
  Druga czesc Nazirenczykow w liczbie kilkadziesiat tysiecy uciekla na tereny dzisiejszej Syrii, i Arabi Saudyjskiej poza wplywy rzymskie. Nazywani byli Ebionitami, czyli ubogimi, wyznawali chrzescijanstwo lecz w przeciwienstwie do sekty sw. Pawla, nie uznawali Jezusa za boga tylko proroka, czyli nauczyciela, lub mesjasza. Z tego wzgledu nie byli uznawani przez pozniejszych katolikow za chrzescijan, jak rowniez nie byli uznawani przez zydow za zydow poniewaz uznawali Jezusa za mesjasza. Wymieszali sie z zamieszkujacymi te tereny Arabami, lecz zachowali swoja religie. To na podstawie tej religii Machomet stworzyl Islam, podobnie jak wczesniej na podstawie religi sekty sw.Pawla cesarz rzymski Konstantyn stworzyl Katolicyzm. Arabowie zyli w zgodzie z Zydami , Machomet twierdzil ze jest z pochodzenia Zydem, tak samo obecna dynastia Saudyjska ma pochodzenie zydowskie. Zydzi z Palestyna brali udzial w podbojach arabskich, od obecnego Iranu do Hiszpani.
  W IX wieku gdy kaganat chazarski przeszedl na judaizm, nagle z okolo 3 milionow Zydow zrobilo sie ich ponad 12.Przez okolo 300 do 400 lat Zydzi nie uznawali za Zydow nowo przechrzczonych na ich wiare, czyli Zydow Aszkenazyjskich. Do tej pory Zydzi Aszkenazyjscy i Zydzi Sefradyjscy zbytni sie nie toleroja. Najwiecej Zydow Sefradyjskich mieszka obecnie w Iranie, kdzie zajmuja np. w Teherenie kilkumilionowa dzielnice, zreszta byly prezydent Iranu Achmadzijew byl Zydem.

 2. Fenix 14.06.2019 09:50

  Brawo dla autora , to zdanie zasługuje na nagrodę Nobla . ” Potomkowie starożytnych Żydów to dzisiejsi Palestyńczycy.”

 3. kuralol 14.06.2019 16:34

  Wymyśliła ich żądna łatwego zysku gadzina Jahwe. Tak tak, proszę samemu sprawdzić w najlepszym izraelskim słowniku: Jhwh znaczy to samo co: gad gadzina jaszczurka.. Myślę że ten fakt leży u podstaw większości znanych spiskowych twierdzeń że: “wybrańcy są niewolnikami jaszczurki.”
  Przy tej okazji należy określić geograficzne pochodzenie jaszczurek: https://www.google.com/search?q=dragon+mountains+RPA&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiinv2rl-niAhXQmIsKHduxB4YQ_AUIECgB&biw=1280&bih=869

 4. robi1906 15.06.2019 16:04

  żyd jak nazista, nikt nie wie kto zacz (oprócz USA i Izraela, bo tam nazista to Polak).

  Czy żyd to naród?, oczywiście że nie,
  piszę o tym od kilku lat i wcale nie musiałem do tego uwierzyć Szlomo cośtam,
  żyd nie może być narodem z powodów które tu wymieniałem, głównym powodem było: brak ojczystego języka.
  Z tym moim tropieniem fałszu narodu żydowskiego popełniłem jeden błąd, może nie popełniłem, tylko to zostało dobrze ukryte. Jak piszę to również od kilku lat: żyjemy w matriksie w sensie dosłownym, prawda jest skutecznie ukrywana.

  A tym faktem jest to, że żydzi na Cyprze wymordowali 200 tysięcy ludzi, 60 lat po Chrystusie!!.
  Skąd się tam wzięli w takiej ilości, by w czasach miecza i noża wymordować tyle tysięcy ludzi?.

  Odpowiedz wbrew pozorom jest bardzo prosta, na Cyprze od wieków były kolonie Fenickie, podobnie jak na wybrzeżu Egipskim i Libijskim (Aleksandria i Cyranejka) gdzie również żydzi wymordowali setki tysięcy ludzi.

  żydzi to w głównej mierze Fenicjanie, oraz neofici religijni.
  A religia żydowska to też zakłamanie. Objaw tego zdziczałego i nienawistnego innym ludziom tego religijnego popiepszeństwa poznajemy dopiero, dopiero, na sto lat przed przed naszą erą (według wiedzy którą na razie mam).

 5. Husar 17.06.2019 08:10

  Ale dajecie się w konia robić. Żydzi, Chazarzy, Judaeiczycy, Aszkenezi,Semici czy jak ich tam zwał to jedno drzewo genetyczne i haplogrupa J.
  Jak już was rozum oszukuje to uwierzcie oczom, jest szereg wytycznych i cech antropologicznych po których można odróżniać rasy np Słowiańską czy nacje zaliczające się do tzw grupy żydowskiej.
  Narody na ziemi mają różne Jestestwa tak samo jak zwierzęta są drapieżniki, pasożyty, roślinożercy itd.
  Żydzi to nacja pasożytnicza dlatego są wypędzani. Niemcy uważali, że wchodzą w inne narody i niszczą je od środka min poprzez mieszanie genetyczne – inżynieria genetyczna – pospólstwo ma zdegradować dany naród aby go osłabić genetycznie i kulturowo, a sama najwyższa hierarchia korzysta z odwrotności celu w jakim stosuje inżynierię genetyczną na danym narodzie i podnosi swoje geny poprzez kontrolowane płodzenie po linii przekazującej pulę genetyczną.
  Jeżeli już coś to Słowianie rozbili w pył Chazarów, a nie na odwrót.

 6. Wolfman 30.11.2023 10:40

  Ale poszło spiskowych teorii. Pewnie wszystko zaraz zamiota pod dywan

 7. radical3dom 30.11.2023 12:14

  Badania genetyczne potwierdzaja

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.