Chciał zjednoczyć społeczeństwo, grozi mu sąd wojskowy

Opublikowano: 06.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1689

Chorąży James Topp, żołnierz, który niedawno przemierzył pieszo całą Kanadę w proteście przeciwko ograniczaniu swobód obywatelskich i polaryzacji kanadyjskiego społeczeństwa, stanie przed sądem wojskowym za wypowiadanie się przeciwko nakazom rządu federalnego dotyczącym szczepionek COVID-19.

Decyzja rozpatrywania sprawy przez sąd wojenny podbija stawkę, gdyż sądy wojenne mogą nakładać surowsze wyroki na członków Sił Zbrojnych, niż gdyby byli sądzeni przez przełożonych w tak zwanym procesie doraźnym. Oznacza to również, że będzie mógł mieć reprezentację prawną na rozprawie — co niekoniecznie miałoby miejsce, gdyby był sądzony przez swojego dowódcę.

„Stawka zostanie również zwiększona w kontekście public relations” — powiedział emerytowany podpułkownik Rory Fowler, który jest obecnie prawnikiem specjalizującym się w prawie wojskowym w Kingston, Ont.

Topp został oskarżony w lutym o zachowanie szkodliwe dla dobrego porządku i dyscypliny po tym, jak rezerwista pojawił się w mundurze w dwóch filmach online krytykujących wymóg szczepień dla personelu wojskowego i innych pracowników federalnych. Członkowie Kanadyjskich Sił Zbrojnych są poważnie ograniczeni w komentarzach, które mogą wygłaszać w mundurze, szczególnie jeśli chodzi o krytykę polityki rządu, w celu zachowania apolitycznego charakteru wojska. Topp stał się symbolem dla Kanadyjczyków sprzeciwiających się szczepionkom, nakazom szczepień i nadmiernej ingerencji rządu.

W ramach procesu doraźnego dowódcy są w dużej mierze ograniczeni do udzielania nagan i grzywien. Jeśli jednak zostanie uznany za winnego przez sąd wojenny, Topp grozi mu dyscyplinarne zwolnienie z wojska bez zachowania praw i do dwóch lat więzienia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Nie wszyscy Kanadyjczycy popierają Jamesa Toppa. Na nagraniu niżej rozmowy z grupką covidian protestujących przeciwko jego protestowi.


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 06.07.2022 14:51

    Faszystowska Kanada,faszystowskie porządki!!!!!!😡☠️👎👎👎

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.