Brytyjczycy są już oficjalnie „grubsi od świń”

Opublikowano: 29.06.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 805

Porównanie wyników badań zmian tkanki tłuszczowej u świń i Brytyjczyków może okazać się zaskakujące. Ludzie na Wyspach tyją, a świnie stają coraz bardziej fit! „Gruby jak świnia”? To już całkiem nieaktualne!

Oficjalnie – Brytyjczycy są teraz grubsi od świń. To nie żaden żart, to nie żaden przytyk, tylko wynik ostatnich badań naukowych przeprowadzonych na zlecenie Agriculture and Horticultural Development Board przez naukowców z University of Oxford.

O co konkretnie chodzi? Otóż, jak się okazuje świnie mają bardziej znacznie korzystniejszy stosunek tkanki tłuszczowej w organizmie, niż Brytyjczycy. Chodzi konkretnie proporcje wynikające ze wskaźniku masy ciała (ang. body mass index, czyli BMI). Hodowana na ubój trzoda chlewna może pochwalić się średnią zawartością tkanki tłuszczowej na poziomie 16 procent. Jeszcze 20 lat temu wskaźnik ten sięgał 20%. “Jeśli przeciętna świnia ma tylko 16 procent tkanki tłuszczowej, to na pewno jest ona szczuplejsza, niż przeciętna osoba w Wielkiej Brytanii” – komentowała profesor Susan Jebb, dietetyczka z University of Oxford.

Z kolei jak wynika z badań Government Health Survey for England przeciętny Brytyjczyk w średnim wieku ma BMI na poziomie 27,5 i cierpi na nadwagę, co przekłada się na około 21 do 25 procent tkanki tłuszczowej w stosunku do jego wagi. Dla przeciętnej kobiety wartość ta wynosi od 33 do 38 procent. „Z pewnością świnie poszły w jednym kierunku, a ludzie w zupełnie innym” – dodawał Fredrik Karpe z University of Oxford specjalizujący się w medycynie metabolicznej.

„Ludzie wyprzedzili świnie pod względem zawartości tłuszczu w swoich organizmach. Gdyby świnie mogły porozmawiać, mogłyby sobie powiedzieć „wyglądasz grubo, jak człowiek”. Obecnie świnie hodowane są tak, aby były jak najszczuplejsze, aby rolnicy mogli sprzedawać zdrowsze mięso” – podsumowywał profesor Karpe.

Profesor medycyny metabolicznej nie ma najmniejszych wątpliwości, że w chwili obecnej sformułowanie “gruby jak świnia” nie ma żadnej racji bytu. Te sympatyczne i niezwykle inteligentne zwierzątka są znacznie bardziej “fit”, niż przeciętni mieszkańcy Wysp!

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.