Bon turystyczny tylko dla dzieci

Opublikowano: 17.07.2020 | Kategorie: Turystyka i podróże, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 753

Sejm odrzucił senacką poprawkę o rozszerzeniu bonu turystycznego na seniorów. Dostaną go tylko dzieci i młodzież do 18. życia. Będzie przysługiwał także potomstwu rodziców pracujących zagranicą. Dzieci niepełnosprawne otrzymają bon o podwójnej wartości.

Jak informuje portal Bieznes.Interia.pl, bonem turystycznym zostanie objętych ponad 6 mln dzieci. Będzie on przysługiwał wszystkim osobom mającym przyznane prawo do świadczenia 500 plus. Bonem objęte zostaną też dzieci umieszczone w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej. Bon będzie miał wartość 500 zł – na każde dziecko. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością świadczenie będzie dwa razy wyższe i wynosić będzie 1000 zł. W ten sposób do rodzin posiadających dzieci z niepełnosprawnością trafi 437 mln zł. W trakcie prac parlamentarnych zdecydowano, że bon zostanie rozszerzony na dzieci rodziców pracujących za granicą, którzy pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. Według szacunków dzięki temu rozwiązaniu bonem objętych zostanie dodatkowe 150-200 tys. dzieci.

Bonem będzie można płacić w Polsce za m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Zdjęcie: mermyhh (CC0)
Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o