Będzie łapanka na kobiety do pracy w ministerstwach

Opublikowano: 24.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1988

We Francji duża część energii rządu, który traci coraz bardziej popularność w społeczeństwie, wydaje się iść na wymyślanie „postępowych” idei. Premier zapowiedziała właśnie, że „minimalny odsetek kobiet w gabinetach ministerialnych ma wynieść 40%”.

Elisabeth Borne, która na razie ocaliła swoje stanowisko, chce dążyć do osiągnięcia parytetu w gabinetach ministrów. W okólniku z 20 lipca 2023 r. podpisanym przez dyrektora gabinetu premiera Jeana-Denisa Combrexelle, Matignon narzuca już nowe zasady.

Na razie za „zrównoważony odsetek mężczyzn i kobiet” uznano minimalną wartość zatrudnienia 40% niewiast. Personel żadnego gabinetu ministerialnego nie może przekroczyć 60% mężczyzn. Biorąc pod uwagę liczbę ministrów homoseksualistów i siłę tego lobby w obecnym rządzie, można się spodziewać, że odsetek prawdziwych facetów spadnie tam tam nawet poniżej 50%.

Zegar parytetów zacznie bić na poważnie od 1 stycznia 2026 r. i to już na mocy nowej ustawy o „dostępie kobiet do stanowisk w służbie publicznej”. Parytety wejdą do całej administracji Republiki.

Sondaż przeprowadzony przez instytut Elabe dla BFM TV w środę 19 lipca, pokazał, że aż ​​56% Francuzów uważa, że Elisabeth Borne jest „złym premierem”. Na tym stanowisku niewiasty we Francji sprawdzają się dość średnio, by przypomnieć przypadek ich pierwszej kobiety-premiera pani Edith Cresson.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Valeurs”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.