Austriackie władze zawiesiły szczepienia partią szczepionki AstraZeneca

Opublikowano: 08.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1537

Austriackie władze zawiesiły szczepienia partią szczepionki COVID-19 firmy AstraZeneca do czasu zbadania śmierci jednej osoby i choroby drugiej przypisywanych zastrzykom, poinformowała 7 marca tamtejsza agencja zdrowia

„Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa w Opiece Zdrowotnej (BASG) otrzymał dwa raporty wiązane ze szczepieniem z tej samej partii szczepionki AstraZeneca w klinice okręgowej Zwettl” w prowincji Dolna Austria.

Jedna 49-letnia kobieta zmarła w wyniku ciężkich zaburzeń krzepnięcia, podczas gdy 35-letnia kobieta zachorowała na zator tętnicy płucnej i jest w trakcie rekonwalescencji. Zator tętnicy płucnej to ostra choroba płuc spowodowana przemieszczeniem skrzepu krwi. „Obecnie nie ma dowodów na związek przyczynowy ze szczepieniem” — uważa BASG.

Austriacka gazeta Niederoesterreichische Nachrichten, a także nadawca ORF i agencja informacyjna APA podały, że obie kobiety były pielęgniarkami pracującymi w klinice Zwettl.

BASG prowadzi dochodzenie, aby całkowicie wykluczyć jakikolwiek możliwy związek ze szczepieniem. „Jako środek zapobiegawczy, pozostałe zapasy partii szczepionki, której dotyczy problem, nie są już używane” — stwierdza komunikat. AstraZeneca poinformowała, że jest w kontakcie z władzami austriackimi i w pełni popiera dochodzenie.

Unijne organy regulacyjne pod koniec stycznia zatwierdziły produkt Astra Zeneca, stwierdzając, że jest skuteczny i bezpieczny w użyciu, podczas gdy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w połowie lutego umieściła ten produkt na liście do stosowania w nagłych wypadkach.

Działania niepożądane obserwowane w badaniach były w większości krótkotrwałe, a problemy z krzepnięciem krwi nie były zgłaszane.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 08.03.2021 18:54

    Covid młodym szkody nie czynił… coś sporo tych zbiegów okoliczności, GIS wycofuje leki że względu na literówkę w ulotce, ale szczepionek na covida to nie dotyczy. O ile zgony staruszków mogli jeszcze zrzucić na wiek, o tyle niewiele osób po trzydziestce schodzi ot tak, no chyba że to zgon po szczepieniu, bez związku oczywiscie. W trosce o zdrowie i życie zasada domniemania niewinności to jakaś farsa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.