Pierwsza dzielnica w Austrii z większością imigrantów

Opublikowano: 05.02.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1963

Rządzona przez lewicę dzielnica Gries w Grazu stała się pierwszy miejscem w Austrii, w którym liczba obcokrajowców przewyższa populację rodowitych Austriaków. Krytycy masowej imigracji twierdzą, że jest ona jednocześnie miejscem borykającym się z problemem dużej przestępczości oraz konfliktów kulturowych.

Struktury Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) zwróciły uwagę na najnowsze dane demograficzne. Według stanu na dzień 1 stycznia 2024 roku, dzielnica Gries w Grazu jest w 50,66 proc. zamieszkiwana przez osoby posiadające obywatelstwo innego kraju.

Nie licząc miejsc zamieszkiwanych głównie przez mniejszość słoweńską, Gries stało się pierwszym miejscem w Austrii, w którym rodowici mieszkańcy stli się mniejszością. Niedługo do wspomnianej dzielnicy mogą dołączyć kolejne, bo populacja obcokrajowców zwiększa się także w Lend, Eggenberg czy Gösting,

Radni FPÖ podkreślają, że multikulturowa dzielnica od dawna jest mocno problematyczna. Coraz częściej wybuchają w niej konflikty kulturowe, nie wspominając o rozwijającej się przestępczości.

Największym ugrupowaniem zarówno w Greis, jak i w całym Grazu, jest obecnie Komunistyczna Partia Austrii (KPÖ). Rządzi ona miastem w koalicji z Socjaldemokratyczną Partią Austrii (SPÖ) i Zielonymi.

Na podstawie: Heimatkurier.at
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Katarzyna TG 05.02.2024 17:24

    To się prędzej czy później skończy powtórką z historii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.