Apelują o zniesienie ograniczeń dla niezaszczepionych

Opublikowano: 25.03.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1050

Partia Konserwatywna ponawia swój nacisk, aby zmusić rząd federalny do zniesienia pozostałych ograniczeń COVID-19, argumentując, że kraj musi odejść od wszelkich środków pandemicznych po dwóch latach kryzysu zdrowotnego.

Partia złożyła wniosek w Izbie Gmin w czwartek – o zrezygnowanie ze środków, takich jak nakaz szczepienia dla federalnych urzędników państwowych, pracowników transportu, personelu kanadyjskich sił zbrojnych (CAF) i RCMP.

Rząd powiedział już, że od 1 kwietnia usunie większość ograniczeń związanych z COVID związanych z podróżami – takich jak testy przed przybyciem i przymusowe kwarantanny – dla w pełni zaszczepionych podróżnych. Chociaż niektóre ograniczenia zostaną złagodzone lub całkowicie zniesione, rząd nadal będzie blokował podróżowanie nieszczepionym obcokrajowcom i będzie wymagał od wszystkich podróżnych w samolotach i pociągach noszenia masek i okazywania dowodu szczepienia.

Konserwatyści chcą natychmiastowego zniesienia wszystkich środków. Twierdzą, że Kanadyjczycy zrobili wystarczająco dużo, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa. Konserwatywna posłanka Melissa Lantsman, krytyk transportu partii powiedziała, że nadszedł czas, aby zlikwidować wymagania dotyczące szczepień dla transgranicznych kierowców ciężarówek i innych pracowników branży transportowej, ponieważ sytuacja COVID jest teraz znacznie łatwiejsza do opanowania niż gdy nałożono te ograniczenia. „Czas przywrócić Kanadyjczykom życie” – powiedział Lantsman. „Czas podążać za nauką”. „Kanadyjczycy nie chcą być kontrolowani. Chcą odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Chcą odzyskać wolność i chcą jej teraz”.

Zwracając się do Izby Gmin w sprawie wniosku, minister zdrowia Jean-Yves Duclos powiedział, że rząd zdaje sobie sprawę z tego, jak destrukcyjne dla Kanadyjczyków były niektóre z tych ograniczeń w ciągu ostatnich dwóch lat – ale zasugerował, że w przypadku wysoce przenośnego wariantu Omicron i jego podwariantu, BA .2, w obiegu, jest zbyt wcześnie, aby odrzucić wszystkie ograniczenia. „COVID-19 jest nadal bardzo obecny w Kanadzie i musimy zachować ostrożność. Sytuacja epidemiologiczna w Kanadzie poprawia się, ale jest niestabilna. Nie możemy tracić czujności”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

9

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.