„Antymeczetowe” prawo w Północnych Włoszech

Opublikowano: 02.10.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 508

Radni północnowłoskiego regionu Ligurii zatwierdzili zestaw przepisów wprowadzający ograniczenia co do budowy nowych miejsc kultu.

Chociaż przepisy w żadnym miejscu nie wymieniają szczególnej religii, opozycja twierdzi, że chodzi o nierówne traktowania mediów i nazywa to prawem „antymeczetowym”.

Kryteria co do budowy miejsc kultu będą dawały więcej władzy regionalnym władzom co do lokalizacji i wyglądu religijnych budowli. Na przykład wymóg „architektonicznej i przestrzennej spójności z charakterystyką liguryjskiego krajobrazu” da prawo odrzucić minarety jako nieliguryjskie. Wprowadza się także referenda w miastach zezwalające na ruszenie z budową nowego obiektu sakralnego.

Propozycja złożona przez Ligę Północną została zaakceptowana przez 16 głosów przy 15 przeciwnych. Zabezpieczono się też odpowiednimi zmianami w przepisach, by prawo nie zostało odrzucone przez Włoski Sąd Konstytucyjny, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku w Lombardii.

We Włoszech jednak rzadko buduje się meczety. Większość milionowej społeczności muzułmanów modli się w miejscach do tego zaadaptowanych.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: TheLocal.it
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.