3 lata za planowanie ataków na meczety i muzułmanów

Opublikowano: 11.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1405

Zapadł wyrok w sprawie planowania zamachów terrorystycznych na muzułmanów i meczety w Polsce. Na zdjęciu niżej broń zatrzymana podczas nalotu ABW.

Tomasz M., oskarżony o przygotowywanie zamachu terrorystycznego na warszawskie meczety, z wykorzystaniem materiałów wybuchowych i substancji trujących, został skazany na grzywnę i trzy lata pozbawienia wolności. Celem ataku miały być też osoby duchowne wyznania islamskiego.

Ekstremista należał do grupy prezentującej radykalne prawicowe poglądy, która funkcjonowała na terytorium Polski do 10 listopada 2019 r.

Z ustaleń śledztwa wynika, że z upływem czasu postawa Tomasza M. ulegała radykalizacji. Ponadto oskarżony rozpowszechniał materiały zawierające treści mogące ułatwić popełnienie przestępstw o charakterze terrorystycznym, jak również nawołujące do nienawiści na tle różnic etnicznych oraz wyznaniowych.

Grupa zatrzymana w 2019 roku wzorowała się, jak podaje ABW, na zamachowcach: Andersie Breiviku odpowiedzialnym za zamach w Norwegii w 2011 roku oraz Brentonie Tarancie – sprawcy tegorocznego zamachu w Nowej Zelandii. W trakcie działań służb znaleziono środki chemicznie niezbędne do produkcji dużej ilości materiałów wybuchowych, broń palną, amunicję i elementy służące do przerabiania broni.

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał oskarżonego na karę łączną 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 3000 złotych. Śledztwo w sprawie Tomasza M. było powiązane z dochodzeniem w sprawie Brunona K., uznanego w 2015 roku winnym przygotowywania zamachów na Sejm.

W styczniu sąd skazał pierwszą osobę zatrzymaną przez ABW, Marcina K., na 5 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności. Marcin K. w 2014 roku był już skazany za przygotowywanie broni na rzecz terrorysty Brunona K. Po wyjściu z więzienia był monitorowany przez służby.

Zdjęcie: ABW, Twitter
Na podstawie: Gov.pl, Euroislam.pl
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.