Iran nie będzie dłużny

Opublikowano: 05.12.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 4809

4 grudnia 2023 r. Iran zapowiedział upadek Izraela w ciągu 48 godzin, jeżeli powtórzy się atak z 7 października. Ostrzeżenia generała Hosseina Salami opublikował Teheran Times. Wypowiedź ukazała się po tym jak izraelskie siły zaatakowały jednostki irańskie (IRCG) w Syrii. W efekcie odnotowano dwie ofiary śmiertelne żołnierzy jednostek specjalnych, które są pierwszymi w szeregach armii irańskiej od początku trwającej wojny o Gazę.

Jako głównodowodzący IRGC generał Salami sformułował ostrzeżenie, precyzując: „70 kilometrów dzieli nas od Tel Awiwu, 120 kilometrów od północnej granicy Palestyny i tyle samo jest od południowego Libanu do Tel Awiwu, a Zachodni Brzeg dzieli od Tel Awiwu 40 kilometrów. Czas upadku tego rządu jest bliski. Jeśli tak jak w operacji „Szturm Al-Aksa” uruchomi się silnik palestyńskiej machiny, to syjonistyczny rząd upadnie – zostanie zniesiony z mapy geopolitycznej świata w ciągu 48 godzin, bo ataki na Syrię nie pozostaną bez odpowiedzi”. Iran wielokrotnie ostrzegał Izrael przed poważnymi następstwami wojny prowadzonej w Gazie.

Teheran jest głównym sponsorem palestyńskich ugrupowań bojowników islamskich. Finansowo wspiera Hamas, Hezbollah i jemeńskich Huti. Iran zaprzecza jednak bezpośredniemu własnemu zaangażowaniu w atak Hamasu, podczas którego zginęło 1200 żołnierzy izraelskich. Irańscy sojusznicy Hezbollahu, Hamasu i Huti od 7 października prowadzą działania na cele izraelskie w odpowiedzi na ataki IDF w Gazie, które pochłonęły już tysiące ofiar i zmusiły ponad milion ludzi do wędrówki na południe, zagrażając dalszą eskalacją wojny w regionie.

Dla pełniejszego obrazu ciągu przyczynowo-skutkowego, należy przypomnieć, że Izrael doskonale wiedząc, jak wielką czcią otaczana jest przez Palestyńczyków świątynia Al-Aksa, dopuścił się jej profanacji, zakłócił modły, by następnie z udziałem wojska wypędzić z niej wiernych. Zdarzenie, jak można było przewidzieć, podziałało jak odbezpieczenie granatu, Hamas przypuścił szturm.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. JedynaDroga 05.12.2023 11:42

  Iran wiele stuleci temu został zinfiltrowany.

  Arabów jest niezwykle łatwo podjudzić i kontrolować dwiema kwestiami : Izraelem oraz Islamem.

  Analogicznie w naszym kraju będzie to Rosja, lub Niemcy oraz Chrześcijaństwo.

  Aż dziw bierze, że nie straszą ludzi litewskim imperializmem.

  Największe i najbardziej niebezpieczne operacje psychologiczne- religie.

  Wewnętrznego wroga nie dostrzegacie ?

 2. poray 06.12.2023 09:47

  Drobny szczegół Irańczycy to nie Arabowie. Podobnie Libańczyków (Hezbollah) trudno nazwać Arabami. NAwet religia nie do końca ich łączy ponieważ (szczególnie współcześnie) sunnityzm arabski znacząco odbiega od szyityzmu irańskiego. Widać to było choćby w Syrii gdy irańscy żołnierze walczyli z wahabitami sunnickimi. Swoją drogą warto sięgnąć do historii i zauważyć jak powstał (przez kogo był inspirowany) wahabityzm sunnicki i do jakiś działań jest wykorzystywany w ciągu ostatnich 20 lat.

 3. JedynaDroga 06.12.2023 11:06

  Tak, zdaję sobie z tego sprawę, że Persowie nie są arabami, nawet obecność haplogrupy R1a oraz niebieskiego koloru oczu jest u nich nadwyraz zaznaczona.

  Co do kontekstu religijnego też.

  Pomimo tego siła oddziaływania osi Izrael-Islam jest tam decydującą mocą napędową w obrazie społecznym.

  Jest bardzo interesująca informacja, ponieważ w monarchii totalnej jaką jest Arabia Saudyjska są akceptowane akcenty w postaci oddziaływania matecznika zła -USA , czyli zbrojnego ramienia Izraela.

 4. rici 06.12.2023 13:37

  Jak sam piszesz to Persowie maja haplogupr R1a1 , a to jest haplogrupa slowianska.
  70 % Persow posiada ta haplogrupe, a w Polsce okolo 50 %, jeszcze wiecej tej haplogrupy posiadaja Kurdowie bo az okolo 90 %.
  No wiec skad wywedrowali Slowianie netrudno zgadnac.
  A Libanczycy tak jak i zydzi sefaradyjscy, czyli obecni Palestynczycy wywodza sie od Fenicjan.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.