80% próbek moczu w USA zawiera glifosat

Opublikowano: 19.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1003

Badanie przeprowadzone przez Centers for Disease Control and Prevention wykazało, że 80 procent próbek moczu, zarówno u dzieci jak i dorosłych w USA, zawiera herbicyd glifosat.

Agencja zdrowia publicznego ujawniła to szokujące odkrycie w swoim programie National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES), który stwierdził, że glifosat wykryto w 1885 z 2310 próbek moczu pobranych od Amerykanów w wieku sześciu lat i starszych. Raport NHANES z 30 czerwca dodał, że ilość glifosatu w próbkach moczu była na wykrywalnym poziomie, co odzwierciedla stopień przenikania tej substancji chemicznej do ludzkich ciał.

„Spodziewam się, że świadomość, iż większość z nas ma glifosat w moczu, będzie niepokojąca dla wielu ludzi” – powiedziała profesor Lianne Sheppard z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. „Ale teraz, gdy z analizy NHANES dowiedzieliśmy się, że duża część populacji ma go w moczu, wiele osób będzie się zastanawiać czy to ich dotyczy”.

Phil Landrigan, dyrektor Programu na rzecz Globalnego Zdrowia Publicznego i Wspólnego Dobra w Boston College, powiedział, że ludzie w każdym wieku powinni być zaniepokojeni odkryciami NHANES. „Szczególnie martwię się o dzieci” – skomentował, kontynuując, że są one bardziej narażone na pestycydy niż dorośli, ponieważ piją więcej wody, jedzą więcej i wdychają więcej powietrza. Ostrzegł ponadto, że dzieci mają jeszcze wiele lat życia przed sobą, na które mogą mieć wpływ choroby o długim okresie inkubacji, takie jak rak.

Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.