7 krótkich wiadomości z kraju – 18.03.2023

Opublikowano: 18.03.2023 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3297

Przegląd kilku krótkich wiadomości krajowych na różne tematy.

1. Śląski Ogród Zoologiczny przetestował ucieczkę zwierząt w celu usprawnienia procedury na podobne wypadki. Symulowano dwa scenariusze — gdy pantery śnieżne pozostały na terenie zoo i gdy zbiegły do Parku Śląskiego. Policjanci łatwo je schwytali, ponieważ były… pluszowe.

2. „Wyzwiska, obelgi, a nawet akty wandalizmu. Od kilku dni trwa zmasowany atak na pracowników mediów publicznych. Bezpodstawny akt agresji wymierzono również w zespół »Aktualności« – zdewastowany został pojazd ekipy telewizyjnej” – tak TVP Katowice relacjonuje rzut kamienia w jej samochód.

3. Kierowcy w Gdańsku (Wrzeszczu), nim udzielą ofiarom wypadków drogowych pierwszej pomocy, muszą… kupić bilet parkingowy. Urzędnicy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni odmówili anulowania mandatu z powodu sytuacji ratowania ludzkiego życia, bo przepisy tego nie przewidują i groziłaby im kara.

4. Policja wyceniła nagi jogging w klapkach po mieście na 100 zł. Tyle zapłaci mandatu 33-letni mieszkaniec Osady Jana w Tarnowskich Górach za pomylenie osiedlowego chodnika z plażą nudystów.

5. „Dziś otrzymałem medal Inki – wyróżnienie za wspieranie inicjatyw patriotycznych” – chwali się minister zdrowia Adam Niedzielski na „Twitterze”, który w 2022 r. otrzymał nagrodę „Wizjonera Zdrowia” za nadmiarową śmierć ponad 200 000 Polaków, w tym patriotów. W ciągu 5 dni wpis polubiło 50 użytkowników, głównie kolegów i koleżanek z PiS-u.

6. 76-latka z Tarnowskich Gór pojechała na zakupy do Żabki. Zamiast poruszać się swoim BMW po sklepie przodem, kombinowała z jazdą tyłem, uszkadzając witrynę sklepową. Na widok policjantów chuchnęła z wrażenia dwoma promilami alkoholu.

7. Policjantka z Kolbuszowej zaproszona na domową imprezę w Rzeszowie, nagle podjęła interwencję o zakłócanie ciszy nocnej, spisując jej uczestników. Gdy odmówili wylegitymowania się, podejrzewając żart, wezwała posiłki. Koledzy-policjanci zbadali ją alkomatem i odwieźli do domu.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Chorzowie
Na podstawie: TVP Katowice, Śląska Policja, Tarnogorski.info, KPP Tarnowskie Góry, WP.pl, SlaskieZOO.pl, Trojmiasto.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Szurnięty Mędrzec 19.03.2023 00:52

  4. Policja nie może nikomu wystawić mandatu, o ile nie ma poszkodowanego! Nie mogą nikogo zatrzymać o ile nie ma poszkodowanego lub uszczerbku na mieniu! Z tego co przeczytałem, to było zwykłe wyłudzenie 100 zł od tego 33 latka! Ci policjanci powinni odpowiadać przed sądem z własnej stopy, ponieważ zachowali się jak bandyci (chyba że wszystkiego o zajściu nie wiem)

  Skontaktuję się z policją z gór Tarnowskich oraz spróbuję złapać kontakt do tego 33 latka, by go uświadomić o tym co może policja a czego nie!

  6. To niezły zawodnik

 2. Szurnięty Mędrzec 19.03.2023 01:03

  Ok facet biegał nago w klapkach, myślę że ten mandat mu trochę rozumu do głowy nabije, drugą opcją byłby kopniak w żyć ale już niech będzie pierwsza opcja. Prośba o umieszczanie doprecyzowanych opisów, tylko niepotrzebnie się wzburzyłem

 3. Admin WM 19.03.2023 08:38

  @Szurnięty Mędrzec

  We wpisie była wzmianka, że „pomylił osiedlowy chodnik z plażą NUDYSTÓW”, więc chyba oczywiste jest, że dostał mandat za nagość.

 4. Baltazar Bombka 19.03.2023 09:38

  Może się wam to podobać lub nie, że biegał nago. Mnie interesuje tylko to z jakiego paragrafu dostał ten mandat? Bo jeśli nie ma na to przepisu to był wystawiony bezpodstawnie.

 5. Admin WM 19.03.2023 10:49

  @ Baltazar Bombka

  Otrzymał mandat z art. 140 „Kodeksu wykroczeń”: „Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

  Taką karę mógłby wymierzyć mu sąd, jeśli odwołałby się od mandatu. Policja może wymierzyć mandat za taką sytuację od 50 do 100 zł.

  https://gwarek.com.pl/pl/473_na-sygnale/40654_tarnowskie-gory-biegal-nagi-po-osiedlu-kosztowalo-go-to-100-zl.html

 6. Szurnięty Mędrzec 19.03.2023 21:44

  @Admin WM owszem była taka wzmianka, ale pomyślałem że według funkcjonariusza, klapki nadają się na plażę dla nudystów a nie na deptak miejski, zatem go spisał, wiadomo że na wszystko obecnie stać “stróżów prawa”. Choć teraz jeszcze raz spojrzałem i zauważyłem “nagi jogging”,ale że nagi nagi czy nagi jogging w klapkach bez skarpetek?

  Przydałyby się dodatkowe informacje, że facet spacerował jak go natura stworzyła i był chwilowo poszukiwany przez policję. Zauważę również, jak od 2016 zacząłem weryfikować rewelacje z wiadomości a artykułami z portalu WM, na WM było sporo dodatkowych informacji ujawniających zakłamanie choćby Kraśko z TVP. Teraz zweryfikowałem rewelację z portalu WM w mainstream, trochę mi to dało do myślenia oraz zaniepokoiło

  pozdrawiam

 7. Admin WM 20.03.2023 07:31

  Seria „7 krótkich wiadomości”, jak nazwa wskazuje, bazuje na skrótowości. Ma sygnalizować zdarzenie, by zaciekawieni poszukali więcej danych na własną rękę. Do serii tej trafiają wiadomości, których z powodu praw autorskich nie mogę skopiować. Dodaję od siebie odrobinę sarkastycznego humoru, by nadać jej unikalnego charakteru i rozbawić czytelników w czasach mroku (nawet kolorystyczne trendy mody – np. płytek i paneli podłogowych – są spłowiałe i wpadają w szarość, jakby ktoś zaplanował, by w czasach pandemiczno-wojenno-kryzysowych dołować ludzi depresyjnymi barwami).

  „Teraz zweryfikowałem rewelację z portalu WM w mainstream, trochę mi to dało do myślenia oraz zaniepokoiło”

  Artykuły na WM pochodzą najczęściej z zewnętrznych źródeł i nie są przeze mnie starannie weryfikowane, chociaż bardzo bym chciał, bo dnia by mi zabrakło na ich analizowanie. Sprawdzam to, co wydaje mi się podejrzane, dlatego każdą wiadomość należy traktować z dystansem. Nasz portal nie jest idealny (choć bardzo się staram) i prędzej czy później przesadnie idealizująca go osoba doświadczy rozczarowania. Z ponad 15-letniego doświadczenia wiem, że może to skutkować obrażalstwem, pretensjami, a w skrajnych przypadkach agresją i mściwością. Pracuję nad WM najlepiej jak potrafię, ale mam prawo wielu rzeczy nie wiedzieć (bo nie jestem wszechwiedzący) i nabierać się na fake newsy (bo jestem zwykłym adminem-samoukiem, a nie superwykwalifikowanym dziennikarzem śledczym). Zwróć uwagę, że na naszym portalu każdy może też publikować, co oznacza, że poglądy różnych autorów mogą się wzajemnie wykluczać.

 8. Szurnięty Mędrzec 20.03.2023 19:42

  Tak wiem i doceniam, jednak miałem na myśli potraktowanie po macoszemu pozycji czwartej, ale nieważne. Na przykład, jak były swego czasu reposty ze Strajk.eu, zawsze przewijałem na dół artykułu by sprawdzić źródło, jeśli pochodziło ze Strajk.eu to zamykałem zakładkę bez czytania

  Ostatnio dowiaduję się ciekawych rzeczy, np dowód osobisty nie należy do mnie ale do sztucznie wykreowanej osoby, która wygląda jak ja i nazywa się jak ja, ale to nie jestem prawdziwy JA! Policja nie może mnie ukarać zgodnie z kodeksem, o o ile nie wyrządzę komuś krzywdy lub nie uszkodzę mienia należącego do kogoś, zatem jeśli nie ma poszkodowanego ani szkody policja nic mi nie może zrobić bez poniesienia konsekwencji! Jeszcze, nie ma takiego kraju jak Polska ale jest korporacja Poland Republic of, tym samym znajdujemy się na terytorium korporacji a nie państwa, policja, sąd, wojsko itd są również zarejestrowani jako korporacja! Zatem dlaczego mam odpowiadać przed korporacją, jeśli nie uszkodziłem jej mienia!

  Prawdziwy ja to żywy naturalny człowiek, którego najpierw obowiązują prawa naturalne np do schronienia, przemieszczania się oraz posiadania mienia! Dopiero później wchodzą przepisy prawne z kodeksu zaburzającego mi pracować, przemieszczać się oraz hodować choćby kurek lub warzyw, na które mogę się godzić ale nie muszę! Mam na myśli, badam temat dopiero od pół roku, ale kieruję się logiką by się nie pogubić. Dlatego reaguję przesadnie na wieść, gdy policja kogoś karze a w przypadku pozycji 4. stwierdziłem nadużycie uprawnień, ale poczytałem i się więcej dowiedziałem. To co wspomniałem, również można z tego korzystać by się obronić choćby przed nadgorliwym funkcjonariuszem lub sądem, ale nie trzeba

  Od niejakiego Ar_jan na yt się tego dowiaduję, są też zagraniczne źródła. Facet ma ciekawe i logiczne przemyślenia, używa argumentów i logiki a ja to sobie trawię i mogę się z nim zgodzić lub nie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.