7 krótkich wiadomości ze świata – 24.03.2024

Opublikowano: 24.03.2024 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3324

Przegląd krótkich, ale ciekawych wiadomości ze świata.

1. Premier Kanady Justin Trudeau zapowiada, że 8,4 miliona dolarów z funduszy podatników zostanie przeznaczonych na badania nad tym, w jaki sposób zmiany klimatyczne skutkują upadkiem demokracji. Ostrzega Kanadyjczyków przed „rosnącą nieufnością do rządu i mediów”, którą pogłębia dezinformacja i misinformacja (niedoinformowanie).

2. Fundacja Rockefellera ogłosiła nowe finansowanie w wysokości 13,5 miliona dolarów na zwalczanie „dezinformacji” w kwestii COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, Afryce, Indiach i Ameryce Łacińskiej. Niezależne media są obecnie wymieniane przez globalistów forsujących NWO jako jedno z największych zagrożeń, przed którymi stoi nasza planeta.

3. Z dorocznego raportu UNESCO z okazji Światowego Dnia Wody, który przypadł 22 marca, wynika, że w 2022 r. 2,2 miliarda osób żyło bez dostępu do bezpiecznie zarządzanej wody pitnej, a 3,5 miliarda ludzi nie miało dostępu do odpowiednich usług sanitarnych. Około połowy populacji świata doświadcza poważnego niedoboru wody przynajmniej przez część roku, a jedna czwarta cierpi z powodu „ekstremalnie wysokiego” poziomu stresu wodnego, zużywając ponad 80 proc. swojego rocznego odnawialnego zapasu słodkiej wody.

4. Podczas konferencji prasowej działacz panafrykański Kemi Seba spalił swój francuski paszport. „Twój paszport nie jest kością, którą nam dajesz, jak gdyby Czarni byli psami. Jestem wolnym czarnym mężczyzną. Jestem wolnym Afrykaninem. Jestem wolnym Benińczykiem” – powiedział dedykując słowa Emmanuelowi Macronowi. Była to reakcja na urzędowe pismo z 29 lutego, w którym poinformowano aktywistę, że wszczęto procedury o odebranie mu obywatelstwa francuskiego.

5. Aktywista ruchu tożsamości z Austrii, Martin Sellner, miał przemawiać na spotkaniu grupy Junge Tat w Tegerfelden w Szwajcarii. Policja poinformowała, że zatrzymano go i deportowano „w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i uniknięcia starć z osobami z przeciwnego obozu”. Junge Tat to niewielka grupa antyimigracyjna, która uważa, w Europie trwa proces „wielkiego zastępowania” tradycyjnych narodów wielokulturowym tyglem. Na deportację zareagował Elon Musk. Zapytał: „Czy to legalne?”.

6. Po raz pierwszy wystartował statek kosmiczny ze stewardesą na pokładzie, ale podczas lotu nie będzie serwowała napojów. Marina Wasilewska stała się pierwszą Białorusinką, która poleciała w kosmos. 23 marca wystartowała na pokładzie rosyjskiego Sojuza MS-25 z kosmonautą Olegiem Nowickim z Roskosmosu i astronautką Tracy Caldwell Dyson z NASA z misją na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

7. Duńska policja zakończyła dochodzenie w sprawie podwodnych eksplozji, które spowodowały wycieki w dwóch nitkach gazociągu NordStream. Władze tego kraju stwierdziły, że doszło do „celowego sabotażu” infrastruktury, jednak nie będą kontynuować dochodzenia w celu ustalenia, kto stoi za tymi wybuchami, bo, jak „nie ma wystarczających podstaw do prowadzenia postępowania karnego”.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Źródła i na podstawie: Goniec.net [1] [2], NCzas.info [1] [2], Estachologia.pl, NaukawPolsce.pl, Trybuna.info
Kompilacja dla portalu WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 24.03.2024 13:46

    Katastrofą dla “elit” jest to, że ich główne narzędzie manipulacji i władzy, czyli masowe media, zaliczają dramatyczny spadek wiarygodności

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.