6 lat kolonii karnej dla świadka Jehowy

Opublikowano: 06.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 462

Sąd w Tomsku w Rosji skazał lidera lokalnej komórki Świadków Jehowy na karę sześciu lat pozbawienia wolności w kolonii karnej. Według śledczych mężczyzna od kwietnia 2017 do czerwca 2018 roku aktywnie kontynuował działalność komórki, organizował zebrania, religijne spotkania, zbierał pieniądze pod przykrywką darowizn i wygłaszał kazania.

„Jak dotąd jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Nie wprowadzono żadnych zmian do obowiązujących przepisów w tym zakresie, w oparciu o obowiązujące prawo sąd wydał swoją decyzję. Nie możemy i nie będziemy komentować tego” – powiedział rzecznik prasowy rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow, pytany o to, jak ten wyrok ma się do wypowiedzi Putina, który stwierdził, że w zasadzie nie rozumie dlaczego Świadkowie Jehowy są prześladowani.

W kwietniu 2017 roku Sąd Najwyższy zakazał działalności Centrum Zarządzania Świadków Jehowy w Rosji oraz należącym do niego lokalnym organizacjom religijnym. Majątek organizacji został skonfiskowany. Następnie aresztowano organizatorów kilku lokalnych komórek w rosyjskich regionach, które po wprowadzeniu zakazu działały dalej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.