28 akt protestów Żółtych Kamizelek

Opublikowano: 26.05.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W przeddzień niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego, 28 dnia sobotnich protestów, Żółte Kamizelki ponownie zdecydowały się zorganizować szereg głośnych wydarzeń. W samym tylko Paryżu zaplanowano kilka demonstracji, co zainteresowało co najmniej sześć tysięcy osób.

Jedna z akcji, która odbędzie się pod hasłem „Akt 28 – odrodzenie, wracamy!”, powinna odbyć się na bulwarze Boutignol na północy Paryża. Inna akcja proponuje uczestnikom ruchu „bronić demokracji”, zgromadzić się na wschodzie francuskiej stolicy w pobliżu cmentarza Pere Lachaise.

Na prowincji być może najbardziej doniosłym wydarzeniem będzie najazd „żółtych kamizelek” na Amiens – rodzinne miasto prezydenta Francji. Organizatorzy akcji nazywali ją w ten sposób: „25 maja przejmujemy miasto Macrona”.

Nikt nie wątpi, że ruch protestacyjny wpłynie na wyniki niedzielnych wyborów. Żółte Kamizelki, pomimo braku struktury organizacyjnej, zdołały utworzyć trzy listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Są to Żółty Sojusz, Ewolucja Obywatelska, a także Ruch na Rzecz Inicjatywy Obywatelskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o