17 zasad korzystania z telefonu dla nastolatka

Opublikowano: 10.03.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2712

Mel Watts, świadoma zagrożeń związanych z nadmiernym i niczym niekontrolowanym używaniem telefonu przez dzieci, ustanowiła 17 złotych zasad, których jej syn musi się trzymać, jeśli chce korzystać z telefonu. Ten swoisty „regulamin” zrobił furorę w sieci i zachęcił innych rodziców do stawiania podobnych wymagań swoim pociechom.

Aby nauczyć syna rozsądnego korzystania z telefonu, młoda mama, Mel Watts, ustanowiła dla niego 17 jasnych i prostych reguł. Uzasadniając utworzenie „regulaminu korzystania z telefonu” Australijka wyznała, że chce uświadomić syna, jakie zagrożenia niesie ze sobą współczesna technologia (np. wirtualne znęcanie się nad słabszymi) oraz że chce go nauczyć zdrowego podejścia do mediów społecznościowych.

Poniżej przedstawiamy Wam regulamin przygotowany przez mamę 12-latka:

„Zgadzając się na te warunki rozumiesz, że ten telefon może i zostanie ci odebrany w każdym momencie oraz że może zostać przeprowadzona ponowna ocena w odniesieniu do tychże zasad i warunków.

1. Uznajesz, że jeśli zgubisz lub zepsujesz telefon, to naprawisz go lub wymienisz na swój koszt. Na nas spadła odpowiedzialność za zapewnienie ci najlepszego pokrowca na telefon.

2. Zawsze odbieraj telefony od rodziców. Jeśli nie możesz odebrać, napisz SMS-a albo zadzwoń, gdy już możesz. Jeśli się z nami nie skontaktujesz, zaczniemy cię szukać.

3. Transfer danych – jeśli go przekroczysz, to nie dostaniesz nowego do czasu następnego doładowania.

4. Zabronione jest zabieranie telefonu do swojego pokoju.

5. Telefon należy oddawać rodzicom przed pójściem spać.

6. Czas na używanie telefonu jest ograniczony. Nie ma wysyłania SMS-ów przed 7:30 rano, niektórzy ludzie wtedy śpią, dziwne, prawda?

7. Przestrzegaj zasad dotyczących używania telefonów obowiązujących w szkole.

8. Nie rób zdjęć i nie nagrywaj ludzi, którzy nie są tego świadomi. To się tyczy także obcych. Zwłaszcza, jeśli ktoś prosi cię o nierobienie mu zdjęć.

9. Nie wrzucaj na portale społecznościowe niczego, czego nie chciałbyś zobaczyć o sobie albo o swoich siostrach. Albo czego nie chciałbyś, żeby zobaczyła twoja mama lub babcia.

10. Nie trolluj ludzi na portalach społecznościowych.

11. Hasła i loginy – są dla nas dostępne w każdym momencie. Jeśli zmienisz hasło w tajemnicy przed nami – NIE MASZ TELEFONU.

12. Jeśli celowo ukryjesz lub usuniesz coś z telefonu, portalu społecznościowego lub skrzynki pocztowej, to stracisz wszystkie konta.

13. Zastanawiaj się nad tym, co piszesz i mówisz. Napisanie czegoś może zostać zupełnie inaczej zrozumiane, niż miałeś to na myśli.

14. To co opublikujesz na portalach społecznościowych pozostanie tam na zawsze.

15. Jeśli ktoś się nad tobą znęca – pokaż nam. Nie ukrywaj tego.

16. Zrozum, że dostęp do karty SIM i naszego telefonu to dla ciebie ogromny przywilej.

17. Jakakolwiek przemoc albo zdarzenie, które sprawi, że stracimy do ciebie zaufanie, poskutkuje zabraniem ci telefonu.”

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 10.03.2019 12:06

  Ja tam swoje dzieci uczę żeby sobie radziły też BEZ SMARTFONA, bo w razie jakby go zabrakło to żeby sobie poradziły i nie wpadły w panikę albo nie miały myśli samobójczych…

 2. Maximov 10.03.2019 20:51

  O, i to jest zdrowe podejście.

 3. Collega 11.03.2019 00:06

  Zasady bardzo dobre.
  Nie zgodziłbym się tylko z określeniem “młoda mama” w stosunku do matki 12-latka 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.