Wysokiej rangi pracownica BBC Three nienawidzi Żydów i białych

Opublikowano: 04.02.2024 | Kategorie: Media, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2196

Dawn Queva, wysoko postawiona pracownica BBC Three odpowiedzialna za wsparcie zespołu planowania emisji, stoi w obliczu gwałtownej krytyki ze względu na szereg antysemickich wpisów na mediach społecznościowych. Kontrowersyjne treści obejmują obraźliwe uwagi na temat Żydów, negację Holokaustu oraz określenie białych ludzi jako „wirusa”. Mimo usunięcia niektórych wpisów Queva nadal udostępnia kontrowersyjne treści, co wywołuje wezwania do przeprowadzenia śledztwa i zwolnienia jej z pracy.

Aktywność społecznościowa Queva obejmuje wpisy odnoszące się do Żydów jako „nazistowskich pasożytów” (ang. „nazi-parasites”), propagujące teorię spiskową o „holożarcie” (ang. „holohoaks”) i przedstawiające białych ludzi jako „mutacyjny gatunek inwazyjny”. Wpisy wywołały oburzenie i wezwania do podjęcia działań zarówno ze strony społeczeństwa, jak i grup walczących z dyskryminacją.

Jeden ze wpisów Queva na „Facebooku” rozpowszechnia nieuzasadnioną teorię, że rodzina Rothschildów była sprawcą Holokaustu, używając terminu „holożart”, powszechnie kojarzonego z negacją Holokaustu. Inny wpis z 12 stycznia określa Żydów jako „podkontynentalnych melaninowych recesyjnych Kaukazów Synagogi Szatana”, co świadczy o przerażającym poziomie bigoterii.

Mimo krytyki Queva nie przeprasza i prowokuje, nawet wywołując konfrontacje. Jej ostatnie wpisy nadal atakują Żydów i ludzi białych. Sytuacja wzbudza obawy dotyczące potencjalnego wpływu takich poglądów w organizacji publicznej takiej jak BBC.

Różne osoby i organizacje, w tym Campaign Against Anti-Semitism, apelują do BBC o przeprowadzenie dogłębnego śledztwa w sprawie działań Quevy. Niektórzy domagają się jej zwolnienia, podkreślając, że na rasistowskie teorie spiskowe nie ma miejsca w mediach publicznych. Reakcje w społecznościowych mediach na wpisy Quevy były przytłaczająco negatywne, z wieloma wyrażającymi szok i niezadowolenie. Krytycy pytają o stanowisko BBC w tej sprawie, domagając się odpowiedzialności i zdecydowanych działań przeciwko antysemityzmowi w ramach organizacji.

BBC jest pod presją, aby skomentować kontrowersję, z wezwaniem do zwolnienia Quevy. Choć nadawca przyznaje powagę zarzutów, twierdzi, że nie toleruje antysemityzmu, islamofobii ani żadnej formy nadużyć. BBC utrzymuje, że ma ustalone i skuteczne procedury do rozpatrywania takich spraw.

Antysemickie wpisy na mediach społecznościowych Dawny Quevy wywołały burzę krytyki i potępienia. W miarę jak upływu czasu zwiększa się presja na BBC co do sposobu postępowania z tą sytuacją, incydent stawia szersze pytania o zwalczanie bigoterii w mediach oraz o odpowiedzialność, jaką ponoszą w utrzymaniu różnorodności i inkluzji.

Na podstawie: DailyMail.co.uk, TheTimes.co.uk, FaxNews.uk
Źródło polskie: Brytol.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.