Włoski sąd nakazał Facebookowi przywrócenie stron nacjonalistów

Opublikowano: 14.12.2019 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 815

Administracja portalu społecznościowego Facebook przegrała we Włoszech w sądzie z działaczami organizacji CasaPound oraz Forza Nuova, którzy zaskarżyli decyzję portalu o usunięciu należących do nich stron. Sąd nakazał Facebookowi nie tylko przywrócenie prowadzonych na portalu stron pronarodowych ugrupowań, lecz także zwrot 15 tysięcy euro kosztów sądowych oraz wypłacenie działaczom CPI i FN 800 euro za każdy kolejny dzień blokady.

Facebook usunął strony włoskich nacjonalistów na początku września bieżącego roku. Wówczas strona prowadzona przez CasaPound Italia posiadała grono 240 tysięcy fanów. Wraz ze stroną na Facebooku, usunięty został również powiązany ze stroną FB profil na „Instagramie”. Rzecznik prasowy Facebooka tłumaczył tę decyzję standardami portalu, które zakazują promowania nienawiści – zdaniem administracji FB, włoscy nacjonaliści mieli się jej dopuszczać.

Innego zdania był sąd, w którym nacjonaliści zaskarżyli decyzję administracji portalu. Odczytując wyrok przypomniano, że zarówno CasaPound, jak i Forza Nuova są legalnie działającymi we Włoszech ugrupowaniami politycznymi, zaś działanie najpopularniejszego portalu społecznościowego określono próbą wykluczenia tych ugrupowań z debaty publicznej.

Facebook od początku swojej działalności dość wybiórczo podchodzi do wolności słowa. Władze portalu angażują się w kampanie mające na celu wspieranie mniejszości seksualnych, liberalizacji polityki migracyjnej czy tych zwalczających bliżej nieokreśloną „nienawiść”, pod którą podciągane są wszystkie osoby nieodpowiadające multikulturowej i postępowej wizji administratorów.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gandzimen
Użytkownik
Gandzimen

Dobrze,ze we Wloszech jest ta mafia i oni trzymaja tam wladze.Dzieki temu tylko 15% swojego kraju sprzedali zydowskim bankierom,nie tak jak reszta…

majkel
Użytkownik
majkel

Bardzo dobrze, przynajmniej jest jakieś światełko w ciemnym tunelu, Bravo Włosi

LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

I bardzo dobrze. Wkoncu ktos wziol sie za Facebook…w Italii, zas w Polsce???????