Według teorii spiskowej zginął sobowtór Prigożyna

Opublikowano: 10.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1782

Walerij Sołowiej, rosyjski politolog, twierdzi, iż Jewgienij Prigożyn żyje i w rzeczywistości ukrywa się na jednej z karaibskich wysp.

W katastrofie prywatnego odrzutowca Prigożyna Embraer Legacy zginęło 10 osób, w tym Jewgienij Prigożyn, a także jego „prawa ręka” Dmitrij Utkin, uważany za dowódcę tej formacji zbrojnej. Przyczyny katastrofy nie są znane. Pojawiły się hipotezy o zestrzeleniu maszyny przez rosyjską obronę przeciwlotniczą lub wybuchu na pokładzie. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że Prigożyn wcale nie umarł, tylko żyje i ukrywa się na Karaibach.

Były profesor Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Walerij Sołowiej twierdzi, że Prigożyn nie zginął w katastrofie lotniczej. Portal DailyMail.co.uk podaje, iż według politologa zginął sobowtór szefa najemniczej armii, a nie on sam. „Po pierwsze, samolot, którym miał lecieć Jewgienij Prigożyn, został zestrzelony przez rosyjski system obrony powietrznej” – mówi profesor.

Sołowiej uważa, że był to zamach i twierdzi także, że rosyjski władze kłamią na temat badań DNA, bo na pokładzie maszyny wcale nie było Prigożyna. „Na pokładzie nie doszło do eksplozji. Został zestrzelony z zewnątrz. Samego Prigożyna nie było na pokładzie. Zamiast niego leciał jego sobowtór. Swoją drogą, Władimir Putin doskonale o tym wie” – stwierdził Rosjanin.

Sołowiej uważa, że Prigożyn, Putin i Nikołaj Patruszew, czyli prezydencki zwierzchnik ds. bezpieczeństwa Nikołaja Patruszewa, „Opracowali „sztuczkę”, którą obserwowaliśmy” – powiedział „Daily Mail”. „Kluczowi dowódcy Wagnera zginęli, a Jewgienij Prigożyn pozostał żywy i ma się dobrze” – dodał.

Profesor twierdzi, że szef Grupy Wagnera ukrywa się na wenezuelskiej wyspie Margaricie i powróci do Rosji po śmierci Władimira Putina. Rosyjski prezydent ma być tak chory, że najpewniej nie przeżyje jesieni, a Prigożyn ma być jego następcą na Kremlu.

Autorstwo: SG
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.