Według pediatrów małe dzieci można przykleić do ekranu

Opublikowano: 25.11.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1928

Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne nie zaleca już sztywnych limitów czasowych używania posiadających ekrany urządzeń wyświetlających przez małe dzieci i przedszkolaki.

Zamiast tego, nowe wytyczne opublikowane w czwartek rano zachęcają rodziców dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat do priorytetowego traktowania materiałów edukacyjnych, interaktywnych i odpowiednich do wieku.

Grupa lekarzy nadal apeluje o całkowity brak kontaktu z ekranami dla dzieci w wieku poniżej dwóch lat, z wyjątkiem rozmów wideo z innymi osobami, takimi jak dziadkowie.

Jednak poprzednie zalecenie, aby ograniczyć dzieciom w wieku od dwóch do pięciu lat do jednej godziny dziennie, zostało odrzucone.

Pediatra z Calgary, dr Janice Heard, członkini grupy zadaniowej ds. cyfrowego zdrowia, mówi, że rodzice powinni skupić się na ograniczeniu biernego korzystania z ekranu, wspólnym oglądaniu z dziećmi i modelowaniu pożądanych zachowań.

Mówi, że w naturalny sposób skróci to ogólny czas spędzany przed ekranem i zmniejszy ryzyko, na jakie narażone są małe dzieci związane ze zbyt długim czasem spędzanym przed ekranem.

Heard mówi, że nadmierne korzystanie z ekranu przez małe dzieci może zakłócać rozwój języka, zachowania prospołeczne i funkcjonowanie wykonawcze.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Helen Jank (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 25.11.2022 20:25

    Spróbuj wychowywać żywiołowe dziecko, zajmować się domem, działką, pracować, to zobaczymy czy uda ci się wyjść do toalety bez uruchamiania telewizora. Bajanie unijnych eunuchów i starych panien.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.