W Brukseli protestowano przeciwko paktowi z Marrakeszu

Opublikowano: 17.12.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2807

Tysiące Belgów wyszło wczoraj na ulice Brukseli, aby zaprotestować przeciwko podpisaniu przez tamtejszy rząd paktu migracyjnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, który został zaakceptowany na szczycie w marokańskim Marrakeszu. Demonstracja zorganizowana głównie przez flamandzkie organizacje narodowe zakończyła się zamieszkami z policją, głównie z powodu organizacji kontrmanifestacji przez „antyfaszystów”, a do aresztów trafiło blisko dziewięćdziesiąt osób.

„Marsz przeciwko Marrakeszowi” zorganizował w Brukseli szereg flamandzkich organizacji pozarządowych, mogących liczyć także na wsparcie reprezentowanych w belgijskim parlamencie nacjonalistów z Interesu Flamandzkiego. Blisko 5,5 tysiąca uczestników demonstracji chciało głośno wyrazić dezaprobatę dla rządu liberała Charlesa Michela, który w imię podpisanego w poniedziałek porozumienia migracyjnego ONZ poświęcił nawet koalicję rządową, ponieważ opuścił ją centroprawicowy Nowy Sojusz Flamandzki.

W swoich przemówieniach przedstawiciele organizatorów krytykowali zwłaszcza media, ponieważ ich zdaniem przedstawiają one nieprawdziwy obraz imigrantów, nazywanych przez nie zresztą „uchodźcami”. Mimo faktu, iż zdecydowana większość osób chcących przedostać się z Afryki to młodzi mężczyźni, belgijscy dziennikarze lubują się w ilustrowaniu procesów migracyjnych zdjęciami dzieci, natomiast terrorystów przedstawiają jako „zagubionych ludzi”.

Choć władze Brukseli zakazały demonstracji, a także kontrmanifestacji zorganizowanej przez „antyfaszystów”, ostatecznie oba protesty doszło do skutku. Z tego powodu flamandzcy nacjonaliści wielokrotnie wznosili okrzyki wymierzone w skrajną lewicę, zaś ostatecznie próbowali przejść od słów do czynów. W ruch poszły więc kamienie i inne przedmioty, dlatego belgijska policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego. Ogółem do aresztów trafiło natomiast 90 osób.

Na podstawie: Lesoir.be, Hln.be
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.