W Brukseli protestowano przeciwko paktowi z Marrakeszu

Opublikowano: 17.12.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8

Tysiące Belgów wyszło wczoraj na ulice Brukseli, aby zaprotestować przeciwko podpisaniu przez tamtejszy rząd paktu migracyjnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, który został zaakceptowany na szczycie w marokańskim Marrakeszu. Demonstracja zorganizowana głównie przez flamandzkie organizacje narodowe zakończyła się zamieszkami z policją, głównie z powodu organizacji kontrmanifestacji przez „antyfaszystów”, a do aresztów trafiło blisko dziewięćdziesiąt osób.

„Marsz przeciwko Marrakeszowi” zorganizował w Brukseli szereg flamandzkich organizacji pozarządowych, mogących liczyć także na wsparcie reprezentowanych w belgijskim parlamencie nacjonalistów z Interesu Flamandzkiego. Blisko 5,5 tysiąca uczestników demonstracji chciało głośno wyrazić dezaprobatę dla rządu liberała Charlesa Michela, który w imię podpisanego w poniedziałek porozumienia migracyjnego ONZ poświęcił nawet koalicję rządową, ponieważ opuścił ją centroprawicowy Nowy Sojusz Flamandzki.

W swoich przemówieniach przedstawiciele organizatorów krytykowali zwłaszcza media, ponieważ ich zdaniem przedstawiają one nieprawdziwy obraz imigrantów, nazywanych przez nie zresztą „uchodźcami”. Mimo faktu, iż zdecydowana większość osób chcących przedostać się z Afryki to młodzi mężczyźni, belgijscy dziennikarze lubują się w ilustrowaniu procesów migracyjnych zdjęciami dzieci, natomiast terrorystów przedstawiają jako „zagubionych ludzi”.

Choć władze Brukseli zakazały demonstracji, a także kontrmanifestacji zorganizowanej przez „antyfaszystów”, ostatecznie oba protesty doszło do skutku. Z tego powodu flamandzcy nacjonaliści wielokrotnie wznosili okrzyki wymierzone w skrajną lewicę, zaś ostatecznie próbowali przejść od słów do czynów. W ruch poszły więc kamienie i inne przedmioty, dlatego belgijska policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego. Ogółem do aresztów trafiło natomiast 90 osób.

Na podstawie: Lesoir.be, Hln.be
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o