W Albanii wprowadzono zakaz wycinki drzew

Opublikowano: 09.02.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 742

Albańskie Ministerstwo Środowiska wprowadziło zakaz wycinki drzew. Nowe prawo ma obowiązywać przez najbliższe dziesięć lat.

Ludziom łamiącym przepis grozi kara dziesięciu lat więzienia i grzywna do 36 tysięcy euro. Prawo, które wcześniej przyjął parlament tego kraju, przewiduje że zakaz dotyczy także wyrębu do celów przemysłowych.

W ciągu roku wycinano w Albanii średnio 2,5 miliona drzew, podaje BBC. Władze tego najbiedniejszego kraju w Europie próbują w ten sposób zapobiec katastrofie ekologicznej. Szczególnym problemem dla środowiska jest zanik lasów wzdłuż brzegów rzek, a to zwiększa ryzyko powodzi.

Przez ostatnie 25 lat, Albania, również z powodu nielegalnego wyrębu, straciła połowę lasów. Obecnie tereny zalesione zajmują nie więcej niż 25% albańskiego terytorium.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 09.02.2016 12:02

    no i super, surowe kary za niszczenie środowiska powinny być normą, bo ludzie mimo uświadamiania i tak są głupi

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.