Włochy utworzą w Albanii ośrodki dla imigrantów

Opublikowano: 27.11.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1446

Włochy i Albania podpisały porozumienie o utworzeniu w Albanii trzech ośrodków dla imigrantów mieszczących łącznie 36 tysięcy osób.

Będą to uchodźcy, którzy pierwotnie wybierali się do Włoch, żeby tam pozostać lub pojechać dalej do innych państw UE.

Teraz ci, którzy dotrą do Włoch, będą kierowani do Albanii. Tam mają czekać na akceptację wniosku lub odesłanie do państwa pochodzenia. Albańczycy będą w imieniu Włoch prowadzić procedurę azylową dla każdego uchodźcy i – jeśli wniosek zostanie odrzucony – zajmą się odesłaniem go do kraju pochodzenia.

Ośrodki będą gotowe wiosną 2024 roku i mają działać pod prawem włoskim. Włochy je też sfinansują. Rzym zapowiada, że kobiety w ciąży, dzieci oraz pewne kategorie osób wrażliwych nie będą przewożone do tych ośrodków – ich wnioski będą dalej rozpatrywane we Włoszech. Azylanci w Albanii nie będą mieli prawa swobodnego poruszania się po UE.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. chaldejczyk 27.11.2023 16:26

    Przecież oni wyrzucają dowody tożsamości, więc skąd wiadomo gdzie ich odesłać?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.