W 2010 r. USA zniosła regulacje CDC ws. Eboli

Opublikowano: 06.10.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3

Od października 2014 roku pierwszy na amerykańskiej ziemi pacjent zakażony wirusem ebola znajduje się w izolacji w Teksaskim szpitalu, co doprowadziło do głosów by ograniczyć podróże między Stanami Zjednoczonymi i krajami objętymi epidemią wirusa Ebola.

Tymczasem, cztery lata temu, administracja prezydenta Baracka Obamy zniosła praktycznie bez fanfar kompleksowy zbiór przepisów, które Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) określiło jako niezbędne by zapobiec rozprzestrzenianiu śmiertelnych chorób przez podróżujących do Stanów Zjednoczonych. W 2005 roku, w trakcie rządów George’a W. Busha, CDC zaproponowało przepisy – informowała gazeta “USA Today” w 2010 roku.

Tymczasem w Afryce Zachodniej liczba ofiar Eboli wzrosła do 3338 osób. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), liczba zarażonych wynosi już 7178. Na szczęście liczba zakażeń zmniejsza się już drugi tydzień z rzędu.

Według informacji podawanych przez WHO, całkowita liczba przypadków zarażenia wirusem Ebola zmniejszyła się drugi tydzień z rzędu. Niemniej jednak organizacja ostrzega aby nie traktować tego jako stałego trendu, ponieważ sytuacja jest nadal poważna i nie można jej lekceważyć.

Pewne sukcesy możliwe były po radykalnych krokach jakie podjęły rządy Liberii i Sierra Leone. W sytuacji panującej epidemii konieczne jest izolowanie potencjalnych zagrożonych. Ważna jest też edukacja, aby tłumaczyć sposoby zarażania się.

Największa liczba obserwowanych przypadków Eboli ma miejsce w Liberii, Sierra Leone i w Gwinei. Zaczyna się też nakręcać ogólnoświatowa histeria związana z wirusem. Każdy turysta z problemami żołądkowymi, który wrócił z Zachodniej Afryki jest obecnie podejrzewany o Ebolę. Trzeba przyznać, że jest to racjonalne postępowanie bo wczoraj wirus Ebola znalazł się drogą lotniczą w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych.

Autorzy: Eric Owens (akapity 1, 2), admin ZnZ (3-7),
Źródła: PrisonPlanet.pl, Zmiany na Ziemi
Kompilacja 2 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
grzech
Użytkownik

sami sobie wyprodukowali ebola zmuszając Murzynów do szczepień i teraz wirus zapukał do swojego matecznika. Szkoda tylko biednych ludzi z Afryki i tych przyszłych zarażonych z Ameryki