Ebola znów się gdzieś pojawi!

Opublikowano: 12.06.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 467

Nowe ogniska Eboli mogą pojawić się w państwach afrykańskich, konieczne są zakrojone na większą skalę szczepienia – powiedział w rozmowie ze Sputnikiem przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia ds. Gorączki krwotocznej Ebola w Demokratycznej Republice Konga Ngoi Nsenga.

„Ebola znów się gdzieś pojawi, ale musimy być gotowi obejść to ognisko i nie dopuścić, aby rozrosło się do rozmiarów, jakie były w przeszłości… Będziemy mieć podobne przypadki, do jakich będzie od czasu do czasu dochodzić. Kluczowe jest to, jak możemy zapobiec szerzeniu się choroby i pojawieniu się masowego ogniska, które rozprzestrzeni się nawet poza Demokratyczną Republikę Konga” – powiedział Nsenga.

Jak podkreślił, szczepienia będą kluczowym rozwiązaniem tego problemu. „Szczepienia będą na pewno dobrym sposobem, ale na daną chwilę nie sądzę, że będzie się podawać tę szczepionkę tym, którzy znajdują się poza zasięgiem ogniska, jest ona dostępna tylko dla ludzi, którzy mieli kontakt z zakażonymi (…)” – dodał Nsenga.

Mówiąc o walce z ogniskiem Eboli w Demokratycznej Republice Konga powiedział, że w kraju nie brakuje pracowników medycznych do walki z chorobą. Przedstawiciel ONZ podkreślił jednak, że wydatki na walkę z infekcją są bardzo duże, przede wszystkim z powodu trudnej dostępności epicentrum ogniska, co stwarza dodatkowe problemy logistyczne.

1 czerwca ogłoszono, że nowe ognisko Gorączki krwotocznej Ebola zostało wykryte w mieście Mbandaka na północnym-zachodzie Demokratycznej Republiki Konga.

Wcześniej poinformowano, że podsekretarz generalny ONZ ds. humanitarnych Mark Lowcock przeznaczył 40 mln dolarów z Centralnego Funduszu Reagowania na Sytuacje Nadzwyczajne na pomoc państwu w walce z zabójczym wirusem.

Choroba, wywołana wirusem Ebola to ostra infekcja wirusowa, atakująca ludzi i niektóre gatunki zwierząt. Epidemia Eboli panowała w Afryce Zachodniej kilka lat temu i dotknęła przede wszystkim trzy kraje: Gwineę, Sierra Leone i Liberię. W lipcu 2019 roku Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała nowe ognisko wirusa Eboli w Kongo jako sytuację nadzwyczajną o skali międzynarodowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.