Choroba X – nowa śmiertelna choroba w Afryce

Opublikowano: 04.01.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2095

U kobiety z Demokratycznej Republiki Konga zdiagnozowano nową śmiertelną chorobę zwaną „chorobą X”. Testy wykazały brak wirusa Ebola i innych znanych chorób w obecności objawów gorączki krwotocznej.

https://www.youtube.com/watch?v=osCCanUV5qA

Kongijski mikrobiolog Jean – Jacques Muembe – Tamfum, który jako pierwszy odkrył wirusa Ebola w 1976 roku, ostrzegł, że w Demokratycznej Republice Konga (DRK) może pojawić się nowa śmiertelna choroba.

Według Muembe – Tamfum, jedna z pacjentek z miasta Ingende na zachodzie kraju miała objawy gorączki krwotocznej. Kobieta została przebadana i wysłana do badań w National Institute for Biomedicine Research w Kinszasie. Nie wykazano tam obecności Ebola i śladów innych chorób znanych medycynie.

Muembe – Tamfum sugeruje, że kobieta może być tzw. pacjentką zero z wcześniej niewykrytym patogenem, który nazwano „chorobą X”. Według afrykańskiego naukowca nowa choroba może być równie zaraźliwa jak COVID-19, a jej śmiertelność może wynosić 50 – 90% zgonów, jak przy wirusie Ebola (średnio połowa pacjentów umiera z powodu gorączki wywołanej tym wirusem).

Teraz kobieta, u której zdiagnozowano nieznany patogen, jest izolowana, może komunikować się z krewnymi tylko przez plastikowe okno. Tożsamość pacjentki jest utrzymywana w tajemnicy, aby nie narażać jej i jej bliskich na niebezpieczeństwo ze strony okolicznych mieszkańców, którzy obawiają się zarażenia wirusem Ebola.

Jednocześnie „choroba X” pozostaje tylko hipotetyczna. Niemniej jednak Światowa Organizacja Zdrowia poważnie obawia się nowej epidemii.

Muembe – Tamfum ostrzegał wcześniej, że w przyszłości ludzkość stanie w obliczu nowych chorób odzwierzęcych przenoszonych ze zwierząt na ludzi. Jednocześnie mikrobiolog nie wyklucza, że takie choroby mogą wywołać groźniejsze pandemie niż COVID-19.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BANDZIORkaq 04.01.2021 17:48

    Z Afryki Ebola nie wydostała się na poważnie, bo większości mieszkańców ledwo stać na kozę, więc nie podróżują , wymierały całe wioski zanim ktokolwiek zdążył zareagować. Poza tym tak zjadliwy wirus nie przyniesie żadnych korzyści big farmie , więc pozostaje lokalny. Teraz pora przetestować coś nowego, kozackiego, lecz Chiny są zbyt globalne, Afryka jest bezpiecznym terytorium dla testów. Koronowirusa już ludzie się nie boją, ale to nic, bo szczepionki rozsprzedane, teraz to już problem tych co te szczepionki nabyli. Teraz trzeba postraszyć tu i ówdzie, bo się ludziska kapnęli , że coś jest na rzeczy i niespecjalnie są szprycą zainteresowani. Zawsze można postraszyć , że to rdzenni mieszkańcy wszamali jakaś myszkę, ptaszka, czy rybkę, i to wszystko ich wina. Bo ludzie nie szanują matki ziemi. Tylko że to BIEDA , głód i wyzysk pchają ludzi do jedzenia nietoperzy. Nie chęć poznania nowych smakow, ale brak możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb. No to im Bill pomoże, zaszczepi biedakow. A zaraz potem nowy wirusik się pojawi. Abra kadabra hokus pokus. Nietoperek.
    A nadal dzieci będą umierać z głodu, brudu, braku wody.

  2. Cosmo 04.01.2021 20:28

    Następnie Y a później Z. World War Z.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.