Unijna indoktrynacja w niemieckich szkołach

Opublikowano: 23.10.2020 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1253

Ministrowie edukacji niemieckich krajów związkowych zawarli porozumienie w sprawie zmian w podległych sobie szkołach. Będą one bardziej nastawione na wychowywanie uczniów w duchu poparcia dla integracji w ramach Unii Europejskiej. W ten sposób chcą przede wszystkim walczyć z „nacjonalistami” i „populistami” kwestionującymi rzekome korzyści z funkcjonowania tej organizacji.

Przewodnicząca Konferencji Ministrów Edukacji, Stefanie Hubig z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), przedstawiła nowe założenia programu edukacyjnego mającego obowiązywać w całych Niemczech. Jego podstawowym celem ma być bardziej dogłębne potraktowanie tematyki europejskiej na lekcjach prowadzonych w szkołach, czyli większe skupienie nauczycieli na promowaniu UE.

Aktualizacji poddany został tym samym program „Edukacja europejska w szkołach”, który został przyjęty w 2008 roku. Instytucje zajmujące się jego wdrażaniem otrzymać miały szereg nowych wytycznych odnośnie programów nauczania i konkursów, a także współpracy z instytucjami i partnerami niezwiązanymi bezpośrednio z samym szkolnictwem. Dzięki temu młodzi Niemcy mają być wychowywani na „odpowiedzialnych obywateli Europy”.

Jednocześnie niemieccy ministrowie edukacji nie ukrywają innego, zapewne zresztą najważniejszego, celu zmiany programów nauczania. Nie ukrywają oni bowiem, że poprzez lekcje europejskie zamierzają oni walczyć z „populistami i nacjonalistami, wraz z ich uprzedzeniami i urazami”. Właśnie z tego powodu edukacja będzie obejmować wspólne dziedzictwo kontynentu które ma być „nierozerwalnie związane z wartościami demokracji, pokoju i wolności”.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Doctor Who
Użytkownik
Doctor Who

Karma wraca. Ten model historycznie nazywa się germanizacja. Czyli narzucanie na danym terenie nieistniejących tam wartości, przy pomocy szkoły.