Udawał zmarłego, bo nie przestrzegał zasad izolacji

Opublikowano: 22.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 813

Szef jednego z dystryktów prowincji Castrovirreyna na zachodzie Peru położył się w trumnie i udawał martwego, aby nie zostać przyłapanym na nieprzestrzeganiu godziny policyjnej i innych ograniczeń związanych z izolacją – poinformowała lokalna gazeta „Comercio”.

Z informacji podanych przez gazetę wynika, że wieczorem 18 maja szef dystryktu Tantará Jaime Urbina Torres pił z przyjaciółmi, gdy na miejscu pojawił się policjant. Torres próbował schować się w trumnie, aby stróż prawa uznał go za zmarłego na koronawirusa. Reszta towarzystwa poszła za jego przykładem. Później media opublikowały fotografię Torresa z maską na twarzy, leżącego w trumnie.

​Nie udało im się jednak oszukać policjanta. Torres wraz z kolegami został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Szef dystryktu był pijany.

Mieszkańcy dystryktu wielokrotnie zarzucali Torresowi, że nie traktuje sytuacji epidemiologicznej poważnie i nie podejmuje działań zmierzających do zwalczenia wirusa. Jeden z miejscowych mieszkańców powiedział gazecie, że z 54 dni kwarantanny Torres przebywał w Tantarze 8 dni. Sam szef dystryktu odrzuca te zarzuty i twierdzi, że wyjeżdżał tylko w celu rozwiązania problemów.

W Peru potwierdzono ponad 100 tys. przypadków COVID-19. Wirus zabił 3024 osoby. Ponad 40 tys. wróciło do zdrowia. Do 24 maja w kraju obowiązuje kwarantanna, ale w większości regionów już skrócono godzinę policyjną: jeśli wcześniej obowiązywała w godzinach 18.00–04.00, to od 11 maja zaczyna się od 20.00. Na północy kraju ograniczenia pozostały te same – od 16.00 do 04.00.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o