Udawał zmarłego, bo nie przestrzegał zasad izolacji

Opublikowano: 22.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 189

Szef jednego z dystryktów prowincji Castrovirreyna na zachodzie Peru położył się w trumnie i udawał martwego, aby nie zostać przyłapanym na nieprzestrzeganiu godziny policyjnej i innych ograniczeń związanych z izolacją – poinformowała lokalna gazeta „Comercio”.

Z informacji podanych przez gazetę wynika, że wieczorem 18 maja szef dystryktu Tantará Jaime Urbina Torres pił z przyjaciółmi, gdy na miejscu pojawił się policjant. Torres próbował schować się w trumnie, aby stróż prawa uznał go za zmarłego na koronawirusa. Reszta towarzystwa poszła za jego przykładem. Później media opublikowały fotografię Torresa z maską na twarzy, leżącego w trumnie.

​Nie udało im się jednak oszukać policjanta. Torres wraz z kolegami został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Szef dystryktu był pijany.

Mieszkańcy dystryktu wielokrotnie zarzucali Torresowi, że nie traktuje sytuacji epidemiologicznej poważnie i nie podejmuje działań zmierzających do zwalczenia wirusa. Jeden z miejscowych mieszkańców powiedział gazecie, że z 54 dni kwarantanny Torres przebywał w Tantarze 8 dni. Sam szef dystryktu odrzuca te zarzuty i twierdzi, że wyjeżdżał tylko w celu rozwiązania problemów.

W Peru potwierdzono ponad 100 tys. przypadków COVID-19. Wirus zabił 3024 osoby. Ponad 40 tys. wróciło do zdrowia. Do 24 maja w kraju obowiązuje kwarantanna, ale w większości regionów już skrócono godzinę policyjną: jeśli wcześniej obowiązywała w godzinach 18.00–04.00, to od 11 maja zaczyna się od 20.00. Na północy kraju ograniczenia pozostały te same – od 16.00 do 04.00.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o