Uchodźcy z Ukrainy odpowiadają za wzrost zakażeń HIV

Opublikowano: 18.10.2022 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2198

Pisaliśmy już o wiązaniu przyjmowania uchodźców i imigrantów z Ukrainy z rozprzestrzenianiem wirusa HIV, którego ten kraj jest zagłębiem. Rok 2022 okazał się być rekordowym, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń w Polsce. Statystyki te mogą się jeszcze pogorszyć – przyznaje Ministerstwo Zdrowia.

Podaje, że z uwagi na „pandemię” (raczej politykę lockdownu) przez dwa ostatnie lata system diagnostyki był słaby. Resort Zdrowia widzi dwie główne przyczyny wzrostu zakażeń wirusem HIV. Pierwsza to nierząd, a druga – uchodźcy z Ukrainy.

Wiceminister Waldemar Kraska oznajmił: „Tocząca się za wschodnią granicą naszego kraju wojna, której jednym ze skutków jest napływ dużej liczby uchodźców wojennych z Ukrainy, mogą spowodować wzrost liczby zakażeń”.

Polska jest zaliczana do krajów o niskiej prewalencji HIV. Z danych wynika, że Ukraina jest tuż po Rosji największym „dostawcą” AIDS w Europie. Jak ilustruje mapka z 2014 roku, nie jest to żadna nowość. Warto tu może zwrócić uwagę na fakt, że aktualny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opowiada się za legalnością prostytucji.

W ponad sześćdziesięciostronicowym dokumencie Konfederacji Korony Polskiej pt. „Stop ukrainizacji Polski” zwrócono uwagę na ten problem: „Według danych WHO na Ukrainie około 260 000 osób jest zarażonych AIDS, corocznie około 3100 osób umiera, a kolejne 9300 jest infekowanych. (…) Polaków zachęcano, by przyjmowali Ukraińców pod swój dach, do swoich rodzin, nie informując szeroko o istnieniu tego rodzaju zagrożeń. Miliony kobiet, dzieci, osób starszych, personelu służby zdrowia, narażonych zostało potencjalnie na poważne konsekwencje wynikające z takiego lekceważącego bezpieczeństwo zdrowotne podejścia”.

Dalej jest napisane: „Władze RP powinny chociażby monitorować i izolować osoby ubiegające się o ochronę, w sytuacji, gdy zagrażają one zdrowiu publicznemu. Wymóg informowania opinii publicznej, a szczególnie personelu służby zdrowia o potencjalnych zagrożeniach oraz wprowadzenie odpowiednich systemów ochrony zdrowia publicznego, poczynając od kontroli stanu zdrowia przyjeżdżających na granicy – to postulaty minimum”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter.com, Interia.pk, Konfederacja Korony Polskiej
Źródło: MediaNarodowe.com

27

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Rgga34 18.10.2022 11:42

  Ukry to jedno, a drugie to może spełnia się teoria że to szpryca powoduje HIV. Tak jak w USA.

 2. Polak za granica 18.10.2022 12:41

  @ Rgga34 przecie nasz rząd nie wypowie się na temat szczepionek negatywnie, muszą zgonić na UKRY

 3. Stary Kulas 18.10.2022 13:48

  Dziwne, że w krajach gdzie Ukraińcy nie dotarli także jest wzrost liczby wykrytych ZAKAŻEŃ (NIE zachorowań!) HIV. Zobaczymy czy wzrośnie też liczba osób chorych na AIDS.
  PS. Już od początku pandemii OFICJALNIE wiadomo było, że zakażenie SARS-CoV-2 lub przyjęcie szczepionki może dawać fałszywie pozytywny wynik testów na HIV.

 4. Adalb 19.10.2022 13:12

  Przecież pojawienie się jakiejś zarazy po niekontrolowanym ich najeździe na PiS-laned było do przewidzenia już dawno , tylko głośne mówienie o tym było i jest nadal passe. Polskojęzyczne mendia , szczególnie TVN-y nawet sie nie zająkną , podobnie jak i wibiorcza Michnika. Pewnie jeszcze sie to nasili gdy przyjdzie zima i zacznie się następna , masowa fala “gości” w PiS-landzie, utrzymywanych co oczywiste z naszych podatków. Gratulacje dla zamieszkujących priwislanskij.

 5. Szwęda 19.10.2022 18:47

  HIV chociaż tak groźnie brzmi to jest pikuś do GRUŹLICY, której od groma na Ukrainie! Zarazić się można na 3 razy więcej sposobów niż VIV i choroba praktycznie nieuleczalna w najlepszym razie zaleczalna ale też bardzo śmiertelna.

 6. agama 19.10.2022 23:33

  szczepieni tym syfem mają powody do obaw

 7. emigrant001 21.10.2022 12:42

  wcześniej był wzrost zakażeń odrą, a wsztstkiwmu winien Tusk i Putin, albo obaj jednocześnie:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.