Tysiące chrztów wśród uchodźców w Niemczech

Opublikowano: 11.05.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 431

Tysiące muzułmańskich uchodźców ochrzciło się w Niemczech od roku 2014. Chociaż dokładne dane nie są zbierane, to w samym państwowym kościele protestanckim w 2015 ochrzczono ponad 170 tysięcy osób w wieku powyżej 14 lat, rok wcześniej takich chrztów było tylko 14 tysięcy. Chrzty dokonywane są też w kościele katolickim i tak zwanych niezależnych kościołach protestanckich. Jeden z nich, specjalizujący się w chrztach uchodźców kościół Trójcy Św. w Berlinie ochrzcił ponad 1200 osób.

Chociaż część uchodźców przyjmuje chrzest licząc na zwiększone szanse otrzymania azylu – odesłanie ich do kraju jako chrześcijan mogłoby bowiem zagrozić ich bezpieczeństwu – to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Jeśli pastorzy podejrzewają, że powodem chrztu ma być otrzymanie azylu to odmawiają uchodźcom; w samym kościele Trójcy Św. odmówiono 300 osobom. Zdarzają się jednak przypadki, że osoby ochrzczone są odsyłane nie otrzymując azylu.

Ochrzczeni muszą się na ogół wyprowadzać ze schronisk dla azylantów, ponieważ są prześladowani przez pozostałych imigrantów; powszechne są pobicia i inne formy zastraszania, na które władze nie reagują. Ostatnio Afganka, która zmieniła wyznanie została zabita przez innego afgańskiego uchodźcę.

Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ludziedobrejroboty.pl 11.05.2017 12:27

    “Chociaż część uchodźców przyjmuje chrzest licząc na zwiększone szanse otrzymania azylu – odesłanie ich do kraju jako chrześcijan mogłoby bowiem zagrozić ich bezpieczeństwu – to w rzeczywistości wcale tak nie jest.” – albo coś ze mną nie tak, albo coś zemną nie tak, rozumiem, że w dalszej części napisano o odmowach, ale intencje tych serwilistów są chyba jasne…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.