TVProtest

Opublikowano: 11.02.2014 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1276

Pracownicy Telewizji Polskiej wzięli w piątek udział w strajku ostrzegawczym przeciwko planowanemu przeniesieniu blisko 550 osób do firmy zewnętrznej.

PAP informuje, że w południe w gmachu głównym TVP przy ul. Woronicza rozbrzmiał dźwięk syreny alarmowej, a część pracowników odeszła na godzinę od pracy. Strajkujący rozwiesili transparenty z hasłami „Chcemy prawdziwej telewizji publicznej” czy „Prezes Juliusz Braun do outsourcingu”. „Dlaczego prezes Braun nie podejmuje z nami rozmów? Dlaczego nie ma go z nami? Czego się boi? Dlaczego nie rozmawia? Czy my wszyscy jesteśmy tej firmie niepotrzebni?” – zwróciła się do zgromadzonych przewodnicząca związku zawodowego Wizja Barbara Markowska. Podkreśliła, że w przypadku niepodjęcia przez zarząd TVP rozmów z pracownikami „zostaną podjęte kolejne działania”.

„To, co się teraz dzieje, prowadzi do pozbycia się z telewizji pracowników twórczych. Niedługo w tej firmie będą pracować już tylko urzędnicy. Twórcy są ginącą rasą, a telewizji w telewizji jest coraz mniej” – powiedziała strajkująca dziennikarka Ewa Urbańska. Zaś przewodnicząca Wizji zaznaczyła, że zarząd spółki chciał zastraszyć pracowników, nadając komunikat o nielegalności protestu. „Strajk jest w świetle prawa całkowicie legalny. Od 2009 r. prowadzimy spór zbiorowy, który dotyczy zatrudnienia etatowego pracowników twórczych i technicznych. Pracodawca chce nas tego pozbawić, przenosząc do firmy zewnętrznej” – tłumaczyła.

Według Markowskiej w piątkowej akcji protestacyjnej w Warszawie brało udział ok. 200 pracowników. W strajku uczestniczyli także pracownicy ośrodków regionalnych (od kilku do kilkudziesięciu), którzy m.in. rozdawali przechodniom ulotki poświęcone powodom protestu. Co ciekawe, strajkujących z rzeszowskiego ośrodka TVP wsparli bohaterowie telewizyjnych materiałów interwencyjnych (m.in. przedsiębiorcy, którzy mieli kłopoty z otrzymaniem zapłaty za wykonane roboty przy budowie autostrad oraz osoby protestujące przeciwko lokalizacji elektrowni wiatrowych).

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. siedemdziesiat7 11.02.2014 14:56

    Z uwagi na to w jakim kierunku rząd prowadzi nasz kraj, moim zdaniem powinien się odbyć masowy strajk. Patologii coraz więcej, ludzie zaczynają przejrzewać na oczy, oby nie było za późno. Już nawet ludzie w państwowych spółkach dostrzegają ignorancję i arogancję rządzących – może właśnie taka konkluzja powinna towarzyszyć temu artykułowi? To nawet miałoby sens, pozbycie się twórczych osób (obstawiam, że i tak niewiele ich zostało) zamiast tego zatrudnienie takich osób jak błyskotliwa pani w okularach z superstacji, skopiowanie tego piszą we Francji i Niemczech, przetłumaczenie tekstów i heyah, 30 minut wiadomości pełnych obiektywnych informacji.

  2. agama 11.02.2014 19:24

    co wartosciowego jest w tv, żeby miała rację bytu? Propaganda jakiej się dopuszcza?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.