Zablokują wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą

Opublikowano: 03.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2586

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”, na posiedzeniu Prezydium Związku w dniu 31 stycznia 2024 roku, jednogłośnie podjął uchwałę o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju.

Strajk rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach z dniem 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00.

„Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny” – czytamy na stronie SolidarnoscRI.pl.

„Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP. Prezydium NSZZ RI „Solidarność” apeluje o SOLIDARNOŚĆ całej społeczności rolniczej. Wzywamy naszych członków do wspólnego działania i wyrażenia naszego sprzeciwu wobec obecnej sytuacji. NSZZ RI „Solidarność” apeluje o jedność oraz podjęcie konstruktywnych działań dla dobra całej społeczności rolniczej. W związku z zapowiedzianymi protestami rolniczymi, NSZZ RI „Solidarność” informuje o czasowych blokadach dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku. Prosimy rodaków o wyrozumiałość i świadomość sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych. W ramach możliwości prosimy o unikanie podróży w każdorazowo wymienionych obszarach. NSZZ RI „Solidarność” apeluje o pokojową formę wyrażania niezadowolenia i współpracę ze związkowymi koordynatorami strajku” – zakomunikowano.

Na podstawie: SolidarnoscRI.pl
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Kazma 03.02.2024 14:39

  “Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik”… to chyba jest jakaś kpina, w Polsce są wylewane i spryskiwane tysiące ton pestycydów, glifosatów itd. W Polsce żywność należy do najbardziej schemizowanej w Europie!

 2. Denisrozrabiaka 03.02.2024 14:39

  “Prosimy rodaków o wyrozumiałość i świadomość sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy.” Rozumiem i w najbliższym czasie nie wybieram się tam.

 3. Denisrozrabiaka 03.02.2024 14:44

  @kazma pamiętajmy o soli drogowej w przetwórstwie mięsa, było 15 lat temu głośno. Standardy żywności były wyższe przed 2004 rokiem. Niech wrócą do dobrych tradycji. Niech chociaż spróbują, co im szkodzi? W końcu to ich wyślą na pierwszą linię w kolejnej wygranej potyczce

 4. Kazma 03.02.2024 15:36

  Protesty, strajki, to o wiele za mało w tej tragicznej sytuacji, kiedy Polska jest unicestwiana! Niestety się tutaj nie uda zrobić pokojowo – trzeba porzucić takie i podobne złudzenia! Polacy muszą przebudzić się, ruszyć i przejąć władzę w Polsce – inaczej nie będzie tutaj nawet kamień na kamieniu.

 5. Denisrozrabiaka 03.02.2024 16:48

  @kazma wybory już się odbyły, można było głosować. Józek z “bronkiem” pod monopolowym ma lepszą moralność od tych 460 co są obecnie, takie moje przemyślenie

 6. kufel10 04.02.2024 04:52

  @Kazma – jak ci sie nie podoba rodzima żywność, to żryj holenderskie i francuskie odpadki z ulubionego marketu, dodaj se uk*aińskiej technicznej kaszy.

 7. Katarzyna TG 04.02.2024 09:36

  Kazma, nie przesadzaj – w porównaniu z tzw. “Zachodem” to co produkuje polski rolnik jest (jeszcze) całkiem dobrej jakości. Produkty wysoko przetworzone to już zupełnie inna historia. A najlepsze są wyroby ukraińskie gdzie panuje (nomen omen) zupełna wolnoamerykanka bayerowsko-monsantowska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.