Turyści będą płacić w Japonii odciskami palców

Opublikowano: 12.04.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 545

Od tego lata, japońskie władze będą testować system, w którym zagraniczni turyści będą w stanie weryfikować swą tożsamość i kupować w sklepach produkty używając tylko swych odcisków palców.

Rząd ma nadzieję, że dzięki użyciu systemu wzrośnie liczba zagranicznych turystów, zmniejszy się skala przestępstw, a ludzie odczują ulgę, gdy nie będą musieli nosić przy sobie gotówki i kart kredytowych. Rząd chce zrealizować swój pomysł do Olimpiady i Paraolimpiady w Tokio w 2020 r.

Robienie zakupów będzie odbywać się przez umieszczenie dwóch palców na specjalnych urządzeniach w sklepach.

Tłumaczenie: G.
Na podstawie: The-Japan-News.com
Źródło: UderzwFalsz.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.