„X” będzie zbierać dane biometryczne od użytkowników

Opublikowano: 03.09.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2852

Sieć społecznościowa „X” (dawniej „Twitter”) zaktualizowała swoją politykę prywatności o elementy dotyczące gromadzenia danych biometrycznych użytkowników w celu ich identyfikacji, a także informacje o zatrudnieniu i wykształceniu użytkowników w celu rekomendowania im potencjalnych stanowisk pracy i dzielenia się nimi z potencjalnymi pracodawcami, a także wyświetlać „bardziej trafne reklamy”.

„Za Twoją zgodą możemy gromadzić i wykorzystywać Twoje dane biometryczne do celów bezpieczeństwa, ochrony danych i identyfikacji” – mówi nowa polityka prywatności firmy. Nie precyzuje, o jaki rodzaj informacji biometrycznych chodzi i w jaki sposób należy je wykorzystywać. Portal społecznościowy poinformował także użytkowników o zamiarze gromadzenia informacji na temat ich historii zatrudnienia i wykształcenia.

„Możemy gromadzić i wykorzystywać Twoje dane osobowe (na przykład Twoją historię zatrudnienia, historię wykształcenia, preferencje dotyczące zatrudnienia, umiejętności i zdolności, aktywność i zaangażowanie w poszukiwaniu pracy itp.), aby rekomendować i udostępniać Ci potencjalne oferty pracy potencjalnym pracodawcom… i pokazywać Ci trafniejsze reklamy” – czytamy w zaktualizowanej polityce prywatności. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu portal społecznościowy uruchomił beta testy platformy X Hiring, przeznaczonej do zamieszczania ogłoszeń o pracę przez zweryfikowane firmy.

Poprzednia wersja polityki prywatności portalu społecznościowego, obowiązująca do 29 września, nie zawiera zapisów dotyczących gromadzenia danych biometrycznych czy historii pracy i zatrudnienia użytkowników.

W zeszłym miesiącu przeciwko sieci społecznościowej X złożono pozew zbiorowy, zarzucając jej nielegalne gromadzenie, przechowywanie i wykorzystywanie danych biometrycznych mieszkańców Illinois bez ich zgody – pisze Bloomberg. Zgodnie z pozwem X „nie poinformował odpowiednio osób, które weszły w interakcję (świadomie lub nie) z Twitterem, że gromadzi i/lub przechowuje ich identyfikatory biometryczne na każdym zdjęciu osoby przesłanym do Twittera”.

Ilustracja: stux (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 03.09.2023 16:09

    Lampka ostrzegawcza powinna się zapalać gdy jakaś firma bezinteresownie i za darmo namawia cię do czegoś co powinieneś zrobić sam:) ale dla twojej wygody firma zrobi to za ciebie:) tylko zgódź się na jej warunki:)

  2. replikant3d 03.09.2023 18:03

    emigrant001, do większośći ,,zamroczonych,, umysłów to nie dotrze.

  3. Drnisrozrabiaka 03.09.2023 23:47

    Tak dzielą meta/demokraci i x/republikanie i cały świat się ma tak podzielić na obie kontrolowane strony. Wałek na wałku i wszystko im wychodzi. Użytkownicy zajarani sami sobą hehe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.