Chcą wprowadzić biometrię do weryfikacji wieku klientów

Opublikowano: 15.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1753

Senatorzy stanu Waszyngton jednomyślnie zatwierdzili projekt ustawy, która umożliwiłaby wykorzystywanie danych biometrycznych do weryfikacji wieku. Użycie takich systemów byłoby opcjonalne dla właścicieli barów i osób pijących.

Wersja ustawy SB 6179 sprawi, że weryfikacja wieku klienta będzie legalna za pomocą sprzętu i oprogramowania odczytującego odciski palców, dłoni, tęczówki, twarzy, głosu lub innych danych biometrycznych, jak określono w tekście ustawy.

Ustawa musi teraz zostać rozpatrzona przez izbę niższą stanu i jeśli zostanie tam zatwierdzona, to zostanie podpisana przez gubernatora.

Takie systemy są już testowo wprowadzane na rynek. Na wideo poniżej biometryczny skan wykorzystywany do zakupu piwa.

Biometryczne systemy identyfikacyjne do płatności też już są testowane przez firmę Amazon.

https://www.youtube.com/watch?v=XLMTh97HGlM

Inne firmy też rozwijają podobne technologie płacenia ręką, co wydaje się, iż ma być przejściową technologią pomiędzy płaceniem telefonem a płaceniem wszczepionym pod skórę dłoni czipem.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 15.02.2024 18:47

    jesteśmy oststnim pokoleniem, które ma pojęcie co to jest wolność. Co roku coraz mniejsza ale pamiętam ten świat sprzed 30 lat i teraz jest zupełnie inny i zmierza w kierunku Idiokracji.

  2. Katarzyna TG 15.02.2024 21:45

    Przepychanie okna Overtona trwa.. następne będą dworce, lotniska, stacje metra, sklepy.. wystarczy tylko ludzi przyzwyczaić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.