Tureccy nacjonaliści walczą z Kurdami i Antifą

Opublikowano: 29.06.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 859

Od kilku dni w Wiedniu trwają starcia pomiędzy tureckimi nacjonalistami a Kurdami oraz wspierającymi ich „antyfaszystami”. W środę w austriackiej stolicy miała bowiem miejsce przy okazji lewicowej demonstracji przeciwko polityce Turcji wobec Kurdów, która przerodziła się w wielogodzinne zamieszki. Dwa dni później tureckie „Szare Wilki” zablokowały kolejną manifestację organizowaną przez Kurdów i Antifę.

Tureccy imigranci coraz śmielej poczynają sobie w Europie Zachodniej. W wielu państwach rządzący Turcją konserwatyści organizują wiece dla swojej diaspory, natomiast w Niemczech już kilkukrotnie dochodziło do ulicznych starć Turków z Kurdami. Teraz podobna sytuacja zaistniała w Austrii. W ostatnią środę w Wiedniu środowiska lewicowe zorganizowały bowiem wiec poparcia dla Kurdów, którzy mają być prześladowani przez władze w Ankarze.

Zgromadzenie zostało zaatakowane przez nacjonalistów z grupy „Szare Wilki”, stąd Antifa i Kurdowie musieli schronić się w Ernst Kirchweger Haus w znanej ze swojego wielokulturowego charakteru dzielnicy Favoriten. Co ciekawe, „antyfaszyści” we wpisach w mediach społecznościowych narzekali na… niewypełnianie swoich obowiązków przez policje. Funkcjonariusze mieli bowiem nie reagować na gromadzenie się kolejnych grup tureckich nacjonalistów.

Dzień później Turcy ponownie zaatakowali siedziby lewicowych grup, które w piątek zorganizowały z kolei kolejną demonstrację, tym razem przeciwko „faszyzmowi” i tureckim atakom. W tym przypadku również odbyły się tureckie kontrdemonstracje, dlatego anarchiści i skrajna lewica nie mogli przeprowadzić manifestacji zgodnie ze swoimi wcześniejszymi planami. Sobota znowu była czasem lewicowych manifestacji, lecz policja zablokowała ich dostęp do ambasady Turcji w Wiedniu.

Na jutro do austriackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwany został turecki ambasador w Wiedniu, Ozan Ceyhun. Kanclerz Sebastian Kurz podkreślił, że w jego kraju nie może być miejsca na konflikty polityczne odnoszące się do sytuacji w innych państwach.

Na podstawie: Derstandard.at, Krone.at
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ