Transport miejski będzie darmowy dla uczniów

Opublikowano: 19.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2237

Poprzecie mnie w wyborach, a uczniowie nadal będą jeździć za darmo komunikacją publiczną – taki sygnał wysłał latem częstochowskiemu społeczeństwu Krzysztof Matyjaszczyk. I słowa dotrzymał.

“Chcemy zachęcić młodzież ponadgimnazjalną do tego, żeby korzystała z coraz lepszej i lepiej dostosowanej do potrzeb naszych mieszkańców komunikacji publicznej. Liczymy, że dzięki naszym zabiegom będzie w mieście bezpieczniej, czyściej i mniej korków” – to słowa wypowiedziane 28 sierpnia przez włodarza drugiego co do wielkości miasta województwa śląskiego.

Matyjaszczyk uruchomił wówczas program, którego beneficjentami programu są młodzi częstochowianie uczęszczający do szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 21. roku życia. Darmowe przejazdy miały obowiązywać jedynie do końca roku. “Liczymy, że mieszkańcy pozwolą nam po wyborach samorządowych poszukać pieniędzy na kontynuację tego programu” – mówi Matyjaszczyk, co było oczywistą sugestią, że to właśnie on ma być postrzegany jako „ojciec” socjalnej propozycji i gwarant jej kontynuacji.

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybory samorządowe w „duchowej” stolicy Polski wygrał w cuglach – w pierwszej turze otrzymał 60 proc. głosów. Przyszedł więc czas na realizację obietnicy. “Darmowa komunikacja zostanie utrzymana w formule, która sprawdziła się jako pilotaż” – informuje w rozmowie z portalem wCzestochowie.pl Maciej Hasik, rzecznik MPK w Częstochowie. “Kwota rekompensująca straty z biletów została ujęta w projekcie budżetu na 2019 rok w ramach środków dla MPK”.

Autorstwo: PN
Zdjęcie: I.Blu (CC0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.