TDSB poczeka z pytaniem uczniów o seksualność i rasę

Opublikowano: 07.11.2022 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 986

Toronto District School Board (TDSB) ogłosiło, że wstrzymuje się z wprowadzeniem ankiety dla uczniów zawierającej pytania i seksualność i rasę. Kanadyjskie kuratorium oświadczyło, że w tym czasie przeprowadzi dalszą analizę ankiety. E-mail z oświadczeniem został wysłany do rodziców w czwartek wieczorem.

Ankieta zawierała m.in. pytania stawiane uczniom szkół podstawowych o znajomość praktyk stosowanych przez osoby transseksualne w celu ukrycia ich płci biologicznej.

Kontrowersyjne elementy ankiety zostały ujawnione przez dziennikarkę Sue-Ann Levy z „True North”. W wywiadzie „True North” z Jamilem Jivanim, byłym doradcą rządu Ontario, a obecnym przewodniczącym Canada Strong and Free Network, Jivani pokazywał nawiązania ankiety do krytycznej teorii rasy.

Kuratorium przygotowywało różne wersje ankiety dla szkół średnich i podstawowych, ale wszystkie zawierały elementy związane z seksualnością i rasą.

Z oświadczenia TDSB nie wynika, co było bezpośrednim powodem decyzji o odroczeniu wprowadzenia ankiety. Kuratorium napisało, że ankieta została upubliczniona zanim jeszcze przeszła właściwe przeglądy i zatwierdzenia.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Ilustracja: ooceey (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.