Tak się defrauduje w Kanadzie

Opublikowano: 31.01.2024 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2658

Kelly Block, konserwatywny minister gabinetu cieni ds. usług publicznych i zamówień publicznych, wydał oświadczenie w sprawie dochodzenia, które ujawniło, że 76 procent wykonawców zleconych w opracowanie aplikacji ArriveCan nie wykonało żadnej pracy nad aplikacją, której łączny koszt wyniósł 54 miliony dolarów kanadyjskich.

„Raport organu nadzoru ujawnił, że urzędnicy federalni w rządzie Trudeau sformułowali umowę ArriveCan w taki sposób, aby realizację oddano dwuosobowej firmie konsultingowej GC Strategies. Te dwie osoby nie pracowały nad aplikacją, a mimo to otrzymały od podatników 11 milionów dolarów. Liczne dochodzenia w sprawie ArriveCan ujawniły, że miliony dolarów podatników przesłano do powiązanych osób i konsultantów. Oraz że urzędnicy państwowi zostali zawieszeni bez wynagrodzenia za zaangażowanie w aplikację, oraz niewłaściwe relacje między urzędnikami państwowymi a wykonawcami, w tym za organizację przez firmę GC Strategies „Degustacji whisky ArriviveCan” z udziałem urzędników państwowych, aby uczcić działanie aplikacji” – napisał.

„Od kiedy ten skandal wyszedł na światło dzienne, sygnaliści zostali uciszeni, a urzędnicy rządowi zawieszeni bez wynagrodzenia za mówienie prawdy w Komisji dochodzeniowej. Teraz, gdy zarzuty o korupcję stają się coraz poważniejsze, RCMP zdecydowała się zbadać umowy pod kątem naruszenia prawa. Eksperci oszacowali, że ArriveCan można by zbudować w weekend za 200 000 dolarów. Zamiast tego rząd Trudeau zdecydował się zmarnować 54 miliony dolarów podatników na tę niepotrzebną i źle działającą aplikację” – informuje minister Block.

„Pomimo fiaska wokół GC Strategies, tej dwuosobowej firmie konsultingowej IT od 2017 roku przyznano kontrakty o wartości prawie 60 milionów dolarów od rządu Trudeau, a nawet otrzymała ona kontrakty po tym, jak obciążyła kanadyjskiego podatnika kwotą 11 milionów dolarów za dysfunkcyjną aplikację ArriveCan. Osiem lat temu Trudeau obiecał obciąć kontrakty konsultantów. To tylko kolejna złamana obietnica liberałów, za którą Kanadyjczycy muszą płacić” – wylicza defraudacje.

„Kanadyjczycy zasługują na przejrzystość w zakresie liczby konsultantów i osób, które otrzymały kontrakty rządowe. W 2022 r. zewnętrzni konsultanci, tacy jak GC Strategies, otrzymali kontrakty o wartości 17,7 miliarda dolarów, podczas gdy zwykli Kanadyjczycy mają trudności z opłaceniem zakupów spożywczych i ogrzaniem swoich domów. Jest jasne, że skandal ArriveCan to dopiero wierzchołek góry lodowej. Zdroworozsądkowi konserwatyści przekażą każdy dokument i umowę konsultingową, aby dotrzeć do sedna nadużyć rządu Trudeau w zakresie pieniędzy podatników” – podsumowuje Kelly Block.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dandi1981 31.01.2024 12:48

  A w zlodziejskiej polsce bramki do sejmu z wykrywaczem metali 3mln zl jak mozna bylo je postawic za 100 tys , klimatyzacja w sejmie milion zl ,gdzie to byl zbedny wydatek i przekret wiec w polsce jest mnustwo sytuacji gdzie przetarg wygrywa znajomy na kwote 39x krotnie wyzsza niz by to zrobila inna firma.

 2. Katana 31.01.2024 13:01

  Dandi1981
  Dolicz koszty przeglądów, konserwacji, napraw…
  Wydatek rozkłada się nawet nie na swoich kolegów, użytkowników (jak np. zakup z kasy wspólnoty mieszkaniowej)…
  Co mają się szczypać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.