Szydło zmienia zdanie ws. zakazu aborcji?

Opublikowano: 05.04.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 222

Beata Szydło jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia popierała obłęd tzw. obrońców życia, którzy żądają całkowitego zakazu dokonywania zabiegów usuwania ciąży. Wczoraj powiedziałą, że “w tej chwili w Polsce nie ma takiego tematu”. Wygląda na to, że masowe protesty zorganizowane przez partię Razem w kilkunastu najważniejszych miastach w Polsce odniosły błyskawiczny sukces.

Opinią publiczną wstrząsnął środowy (30 kwietnia) list z żądaniem dalszego ograniczenia praw kobiet w materii możliwości spędzenia płodu. W niedzielę został on odczytany ze wszystkich ambon. W jednym z kościołów grupa kobiet wyszła demonstracyjnie w trakcie nabożeństwa. Jednocześnie w Sejmie wylądował już stosowny projekt zaostrzenia ustawy. Następnego dnia po publikacji tego listu Kaczyński zapowiedział, że większość jego klubu poprze zakaz, choć dyscypliny nie przewiduje. W Polskim Radiu wtórowała mu właśnie Beata Szydło, która teraz odżegnuje się od swojego stanowiska. “Jeżeli chodzi o moje zdanie, zdanie Beaty Szydło, to tak, ja popieram tę inicjatywę” – powiedziała.

Natomiast wczoraj, podczas specjalnej wizyty w Szczecinie, szefowa polskiego rządu, podczas specjalnej konferencji prasowej, wyraziła się w następujący sposób: “Jestem zdziwiona takim natężeniem tego tematu. Ponieważ w tej chwili polski rząd nie pracuje absolutnie nad żadnymi zmianami, jeżeli chodzi o tę ustawę. Nie ma tej ustawy. Jest inicjatywa obywatelska, o której się mówi. Jeżeli pani mnie pyta o moje prywatne zdanie, to nie ma ono w tej chwili żadnego znaczenia. Wypowiadałam się do tej pory tylko prywatnie i podkreślałam to, że to moje prywatne opinie. Nigdzie nie znajdzie pani mojej wypowiedzi oficjalnej, jako premiera. Nie ma w tej chwili w Polsce takiego tematu” – powiedziała Szydło.

Przypomnijmy, że projekt, który polska premier “popiera jako Beata Szydło” ma zakazać aborcji nawet wtedy, gdy ciąża zagraża życiu kobiety i spowoduje jej śmierć.

Tymczasem Włodzimierz Czarzasty ogłosił, że partia SLD będzie zbierać podpisy pod referendum w sprawie aborcji. Mają w nim paść cztery pytania – o prawo do aborcji w ogóle, oraz o prawo w trzech przypadkach, na które obecnie zezwala tzw. “kompromis aborcyjny”, czyli głęboką i nieodwracalną wadę płodu, zagrożenie życia i zdrowia matki oraz sytuację, w której ciąża pochodzi z czynu zabronionego, np. gwałtu, kazirodztwa czy wykorzystania seksualnego dziewczynki poniżej 15. roku życia. SLD doradzi głosować cztery razy “tak”.

Z kolei Stanisław Pięta, poseł partii rządzącej, uważa, że demonstracyjne wyjście z budynku kościoła św. Anny tuż przy warszawskim Placu Zamkowym to przestępstwo. Polegać ono miało na zakłóceniu rytuału kościelnego zwanego mszą świętą. Grupa kobiet opuściła budynek w trakcie trwania nabożeństwa, w chwili gdy rozpoczęto czytanie listu biskupów, w którym padły wezwania do wprowadzenia pełnego zakazu aborcji. Poseł uznał, że zachowanie demonstrantek naruszyło art. 195 par. 1 “Kodeksu karnego”, który stanowi, iż kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Tuż przy Pięcie stanęli też działacze Partii Zmiana. Na profilu tej grupy w portalu społecznościowym “Facebook” napisali: “dla pełnego zobrazowania sprawy wyobraźmy sobie analogiczną sytuację, w której księża katoliccy wtargnęliby na spotkanie feministek i utrudnialiby im prowadzenie zebrania. Polskie prawo naprawdę daje wiele możliwości wyrażenia swoich poglądów dlatego uważamy, że takie praktyki powinny być piętnowane”.

Źródło: Strajk.eu
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sandvinik
Użytkownik
sandvinik

chcieli zrobić ukłon w stronę wyborców z grupy 60+, a wyszło że wyborcy z młodych roczników którzy mieli być ugłaskani 500+ zaczęli warczeć i od razu uznali że jednak za poprzednich lepkorękich (cenzura) było lepiej…
oj muszą sobie popracować nasi wybrańcy na większość konstytucyjną po wcześniejszych wyborach jeśli im się marzy…
ale państwo monowyznaniowe nie przejdzie przy obecnych purpuratach

sandvinik
Użytkownik
sandvinik

ale wyrazy szacunku dla Pani Premier za wyjście z problemu z podniesionym czołem, chyba pierwszy raz za mojej pamieci i Premier i Prezydent mają charyzmę i intelekt. zobaczymy jak im wyjdzie ta “czterolatka planowa”

Oszołom Jeden
Użytkownik

sandwvinik: Jeśli motywacją do ustawy dotyczącej kobiet w wieku rozrodczym jest “ukłon w stronę wyborców 60+” to jest to jakaś ostra patologia.

Gratulacje za wyjście z problemu? haha. Oni sobie codziennie stwarzają jakiś nowy problem i potem z nim walczą. Jak to mówił Kisiel: Socjalizm to taki ustrój w którym rząd bohatersko walczy z problemami, które sam sobie stwarza.

Na chwilę obecną nie nastąpiło żadne wyjście, czy zakończenie kwestii aborcyjnej. Wsadzono kij w mrowisko i druga wojna aborcyjna dopiero przed nami.

Jak figurantów Jarosława nie posiadających własnego zdania można posądzać o charyzmę???

MB
Użytkownik
MB

Przecież PiS wiedział dokładnie jakie będą skutki takich postulatów. Władza zwyczajnie rzuciła kolejny temat, by ludzi dodatkowo rozjątrzyć i poróżnić – przygotowania do majdanu trwają. A przy okazji by odwrócić uwagę od innych spraw, jak ustawa o gruntach rolnych. ZAWSZE gdy władza sprowokuje szeroko omawiane w mediach kontrowersje – zamiast się nimi podniecać, sprawdzajcie co dzieje się w prawodawstwie – w Polsce, albo na zewnątrz i Polski dotyka.

argos1
Użytkownik
argos1

A mnie natomiast zirytowało zupełnie coś innego, co zacytuję:
“Z kolei Stanisław Pięta, poseł partii rządzącej, uważa, że demonstracyjne wyjście z budynku kościoła św. Anny tuż przy warszawskim Placu Zamkowym to przestępstwo. Polegać ono miało na zakłóceniu rytuału kościelnego zwanego mszą świętą. Grupa kobiet opuściła budynek w trakcie trwania nabożeństwa, w chwili gdy rozpoczęto czytanie listu biskupów, w którym padły wezwania do wprowadzenia pełnego zakazu aborcji. Poseł uznał, że zachowanie demonstrantek naruszyło art. 195 par. 1 „Kodeksu karnego”, który stanowi, iż kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.” – koniec cytatu.

W sytuacji gdy Kościół Katolicki zaczyna w kościołach zajmować się polityką zamiast nauką religii i krzewieniem wiary, to bierne działanie ze strony oburzonych kobiet, które w ten sposób zademonstrowały swój sprzeciw wychodząc z “Przybytku Bożego”, był i tak nader “delikatny”.
W związku z powyższym, owe bierne zachowanie kobiet nie było w żaden sposób złośliwe, więc opuszczenie miejsca obrzędu religijnego w tym przypadku, w żaden sposób nie naruszyło art. 195 § 1 „Kodeksu karnego”.
Stawiam 100/1, że kobiety mają wygraną sprawę przed każdym sądem w jakimkolwiek praworządnym i szanującym się kraju, a czy w Kolonii Nadwiślanej też? – okaże się.

Oszołom Jeden
Użytkownik

argos1: Działania posła Pięty zazwyczaj przyniosą skutek odwrotny. Tak było z WOŚP i tak będzie i teraz. Jak to mówią: “nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”.

W pisoswkich hodowlach trolli zbierają się grupy poparcia dla doniesienia do prokuratury złożonego przez niego.

Ale Pięta swoim działaniem dolał tylko oliwy do ognia i postawił swojego Nadprokuratora Ziobrę pod ścianą. Gdyby nie złożył zawiadomienia – o sprawie by zapomniano. Teraz będzie się o niej mówić przez kolejne dni. A Ziobro – jeśli doniesienie Pięty zamiecie pod dywan – będzie krytykowany przez własnych trolli. A jeśli się sprawą zajmie – zacznie kreować lewicy męczennice i potwierdzać, że kieruje aparatem represji, dając paliwo lewicowym działaczom. A co może grozić tym aktywistkom? Dostaną mandat 100 zł? 100 godzin prac społecznych? A może wyrok w zawieszeniu?

sandvinik
Użytkownik
sandvinik

widze że szybko zapominacie jaki poziom mieli poprzedni prezydenci czy premierzy-zgoda poprzeczke zostawili tak nisko że nawet mim by wyglądał na dobrego mówce w porównaniu do niektórych grubych bolków ale jednak.
poza tym ustawa mogła być tylko ukłonem dla straszych wyborców bo chyba takiego samobója by sobie purpuraci nie robili? to jak lekcje religii w szkole-każdy chodzi, większości obrzydzi.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Aborcja i martwe kobyłki to oczywista polityka. Jestem zdecydowanie przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Uważam to za przejaw dewiacji dewockiej. Niczym nie różni się taki zakaz od islamskich wynaturzeń i cofnąć może nas cywilizacyjnie. Zresztą o tym mężczyźni nie powinni decydować moim zdaniem.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Matka Madzi, złoty pociąg, Trybunał Konstytucyjny, KOD, a teraz TO ! To kolejny temat zastępczy, odwracający uwagę od tego ,,One,, ,,podkręciły gaz pod garnkiem z polskimi żabami,, :(

forest
Użytkownik
forest

@adambiernacki
“Zresztą o tym mężczyźni nie powinni decydować moim zdaniem.” – coś w tym jest, chociaż nie do końca, kij ma je dwa. Co do polityki, boli mnie uprawa dusz, pamiętam jak rządzili kilka lat wcześniej, tematy, którymi się zajmowali, takie jak zakaz pornografii, przyprawiały mnie o zawrót głowy! Toż to przecież najważniejsze! Chociaż… może to zasłona dymna? Teraz np w życie wchodzi ustawa ograniczająca obrót ziemią rolną, w skrócie: ziemię rolną będą mogli kupować tylko rolnicy i … Kościół. Żmije.