System kwot rasowych w rozdzielaniu pieniędzy na filmy

Opublikowano: 07.09.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1113

Kanadyjska Narodowa Rada Filmowa (NFB) twierdzi, że do marca 2025 r. ponad 30 procent jej produkcji wyreżyserują filmowcy i artyści, którzy identyfikują się jako czarni i „ludzie kolorowi”.

W komunikacie prasowym z 31 sierpnia agencja federalna oświadczyła, że ​​wywiązuje się ze swoich zobowiązań dotyczących równości, różnorodności i włączenia społecznego”. Zarząd stwierdził, że zaangażowanie na poziomie 30 procent stanowi „minimalny oczekiwany wynik”. „NFB nadal ewoluuje i dostosowuje się do dynamiki i różnorodności kanadyjskiego społeczeństwa” – stwierdziła rada filmowa. W kwietniu 2022 r. NFB rozesłał kwestionariusz aby „z szacunkiem gromadzić dane na temat społeczności twórców i partnerów kreatywnych”. Rada filmowa stwierdziła, że ​​zebrane dane pomogą „tym, którzy w przeszłości byli niedostatecznie reprezentowani”.

Według KBC termin „Czarni i osoby kolorowe odnosi się do osób rasy innej niż biała i niebędących rdzennymi mieszkańcami”. Definicja obejmuje między innymi „osoby, które identyfikują się jako osoby rasy czarnej (w tym osoby czarnoskóre z Afryki, rasy czarnej z Karaibów, osoby pochodzenia afrokaraibskiego, afroarabskiego, afrołacińskiego), azjatyckie (w tym osoby z Azji Zachodniej, Azji Wschodniej, Azji Południowej, Azji mieszkańcy Azji Wschodniej, Azji Środkowej, wysp Pacyfiku), mieszkańcy Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, mieszkańcy Półwyspu Arabskiego oraz osoby o pochodzeniu dwurasowym lub mieszanym” – podaje NFB.

Stwierdzono, że definicja „obejmuje zagraniczne narody tubylcze oraz te, które identyfikują się zarówno jako osoby czarnoskóre, jak i osoby kolorowe”. „Aby uczcić Narodowy Dzień Prawdy i Pojednania, kanał NFB „Szkoły z internatem” oferuje bogaty wybór filmów o tragicznym wpływie szkół z internatem w Kanadzie” – stwierdza NFB. „W tej 18-filmowej kolekcji znajdują się tak klasyczne dzieła, jak głęboko osobisty Foster Child Gila Cardinala, a także nowsze filmy, takie jak porywający muzyczny dokument Marie Clements The Road Forward”.

W ostatnim tygodniu września rada filmowa zaprezentuje kanał z okazji Tygodnia Równości Płci w Kanadzie, emitujący „wybór filmów na temat ważnego wkładu kobiet i społeczności zróżnicowanych pod względem płci w Kanadzie”. Jednym z pierwszych zaprezentowanych programów jest „Aborcja: historie z Północy i Południa”. W promocji programu podano, że film opowiada o „prawie kobiet do bezpiecznej opieki medycznej”. Inny nosi tytuł „Czy mam teraz piersi?” – to film z 2017 roku o transaktywistce, która zamieściła zdjęcia topless na temat zmiany płci podczas przyjmowania leków hormonalnej terapii zastępczej.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.