Światowy szczyt przeciw grabieży organów do transplantacji

Opublikowano: 08.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1470

We wrześniu, podczas nadchodzącego Zgromadzenia Ogólnego ONZ, pięć organizacji pozarządowych planuje przeprowadzenie webinariów na temat walki z przeszczepami organów pochodzących z grabieży, której ofiarą padają więźniowie sumienia, głównie zwolennicy Falun Gong.

Światowy Szczyt w sprawie Zwalczania i Zapobiegania Przymusowej Grabieży Organów zorganizuje sześć webinariów w trakcie dwóch kolejnych weekendów. Pierwsza sesja rozpocznie się 17 września. Dyskusje będą prowadzone z punktu widzenia medycyny, prawa, praw człowieka, polityki, mediów i wpływu społecznego.

Spodziewanych jest 35 prelegentów, wśród których znajdą się eksperci do spraw medycyny i prawa, profesorowie, doradcy i dziennikarze z 19 krajów, w tym z Ameryki Północnej i Południowej, Europy oraz Azji Wschodniej.

Organizatorzy piszą na swojej stronie internetowej, że ich celem jest „dostarczenie międzynarodowej, ogólnoświatowej społeczności obiektywnych ustaleń i ocen dotyczących grabieży organów od żywych, nie wyrażających na to zgody ludzi”.

„Od ponad dwudziestu lat Komunistyczna Partia Chin mobilizuje cały aparat państwowy, aby spieniężać ciała osób uznanych za niepożądane i zamieniać pracowników medycznych w katów” – można przeczytać na tej stronie. Organizatorzy twierdzą, że głównymi ofiarami są praktykujący Falun Gong, osadzeni jako więźniowie sumienia i „zabijani na zamówienie, na organy”.

Głównym inicjatorem wydarzenia jest organizacja Doctors Against Forced Organ Harvesting (Doktorzy Przeciwko Grabieży Organów). Pozostałymi czterema współorganizatorami są: europejska CAP Freedom of Conscience (Koordynacja Stowarzyszeń i Ludzi na rzecz Wolności Sumienia), japońskie Transplant Tourism Research Association (Stowarzyszenie Badające Turystykę Transplantacyjną), Korea Association for Ethical Organ Transplants (Koreańskie Stowarzyszenie na rzecz Etycznych Transplantacji Organów) oraz Taiwan Association for International Care of Organ Transplants (Tajwańskie Stowarzyszenie na rzecz Międzynarodowej Opieki nad Transplantacjami Organów).

World Organization to Investigate the Persecution of Falun Gong (Światowa Organizacja ds. Badania Prześladowań Falun Gong) jest organizacją non-profit z siedzibą w Nowym Jorku, która zbiera dane związane z grabieżą organów w Chinach. Na jej stronie internetowej można znaleźć wiele dowodów pochodzących z pierwszej ręki – nagrania rozmów telefonicznych, dane zgromadzone w tabelach i raportach – odnoszące się do tej ukrytej, szeroko rozpowszechnionej praktyki.

Grabież organów pozostaje w Chinach tematem tabu. 20 kwietnia 2006 roku sygnaliści Annie i Peter (to ich pseudonimy) przekazali posiadane przez siebie informacje na konferencji prasowej w Waszyngtonie.

Annie powiedziała, że jej były mąż, neurochirurg w Prowincjalnym Szpitalu leczenia zakrzepicy w Liaoning, usuwał rogówki żywym praktykujących Falun Gong i że po operacji ciała ofiar były wrzucane do pieców krematoryjnych, choć czasami niektórzy z nich byli jeszcze żywi. Peter, były chiński dziennikarz, podał szczegóły dotyczące ośrodka zatrzymań w Sujiatun, gdzie dokonywano grabieży organów od żyjących praktykujących Falun Gong.

2 października 2016 roku informator przedstawiający się swoim prawdziwym nazwiskiem Lu Shuheng, przemawiał w chińskojęzycznej stacji radiowej Sound of Hope. Powiedział, że jego krewna Zhou Qing, szefowa szpitala Wanping w Szanghaju, była zamieszana w grabież organów w Chinach.

Lu powiedział, że szczegóły nielegalnego procederu poznał podczas swojego wyjazdu do ojczystych Chin w 2002 roku, kiedy to rozmawiał z tą krewną i jej mężem Mao Shupingiem, który był kiedyś wpływową figurą w miejscowym systemie więziennictwa.

Szczegóły, które podał Lu, ze względów bezpieczeństwa zostały opublikowane dopiero po czterech latach od momentu ich ujawnienia, czyli 29 grudnia 2020 roku.

Autorstwo: Frank Yue
Źródło oryginalne: TheEpochTimes.com
Źródło: EpochTimes.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. 3steta 08.09.2021 15:02

  Władza Chin mentalnie przypomina Niemcy podczas II wojny światowej.

 2. Komzar 08.09.2021 18:15

  No, taki świat mamy, że zdrowi ludzie są jedynie surowcem dla tych co swoje ciała niszczą na co dzień.
  To już w kilku filmach SF było przewidziane.

 3. BANDZIORkaq 08.09.2021 19:45

  Komzar też to zauważyłam, wystarczy śledzić hollywoodzkie produkcje i można być na bieżąco zorientowanym w najbliższej przyszłości

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.