Substancje rakotwórcze w Ranigaście?

Opublikowano: 23.10.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 422

W związku z podejrzeniem zanieczyszczenia substancją rakotwórczą Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży kilkunastu środków na żołądek, w tym popularnego Ranigastu.

GIF nie wyklucza, że substancja czynna Ranitidinum, stosowana na wrzody żołądka, mogła zostać zanieczyszczona uznawaną za potencjalnie rakotwórczą N-nitrozodimetylenoaminą (NDMA). Po otrzymaniu informacji o tym, że w innych krajach stwierdzono zanieczyszczenie niektórych produktów, GIF podjął decyzję o prewencyjnym wstrzymaniu sprzedaży w Polsce preparatów zawierających Ranitidinum, co ogłoszono na stronie internetowej instytucji.

Sprzedaż wskazanych preparatów będzie wstrzymana w hurtowniach i aptekach do czasu potwierdzenia jakości produktów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o