Substancje rakotwórcze w Ranigaście?

Opublikowano: 23.10.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 31

W związku z podejrzeniem zanieczyszczenia substancją rakotwórczą Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży kilkunastu środków na żołądek, w tym popularnego Ranigastu.

GIF nie wyklucza, że substancja czynna Ranitidinum, stosowana na wrzody żołądka, mogła zostać zanieczyszczona uznawaną za potencjalnie rakotwórczą N-nitrozodimetylenoaminą (NDMA). Po otrzymaniu informacji o tym, że w innych krajach stwierdzono zanieczyszczenie niektórych produktów, GIF podjął decyzję o prewencyjnym wstrzymaniu sprzedaży w Polsce preparatów zawierających Ranitidinum, co ogłoszono na stronie internetowej instytucji.

Sprzedaż wskazanych preparatów będzie wstrzymana w hurtowniach i aptekach do czasu potwierdzenia jakości produktów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o