Farmaceutyk który zabija, uzależnia i powoduje niepełnosprawność

Opublikowano: 22.03.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3380

Po niepożądanych skutkach i zgonach spowodowanych przez „szczepionkę” COVID-19, kolejny lek firmy Pfizer wywołuje alarm. Jest to Pregabalin, lek przeciwpadaczkowy, który powoduje uzależnienie i działania niepożądane, także śmiertelne: mimo to wielu młodych ludzi używa go obecnie jako narkotyku.

„Jeśli zapomnę dawki, mam trudności z oddychaniem, depersonalizację, ataki paniki, skrajny niepokój ciała, uczucie omdlenia” – powiedziała Jade, 29 lat, regularna użytkowniczka Pregabalinu. Jest jedną z wielu osób, które obecnie przyznają się do poważnych skutków ubocznych tego leku wprowadzonego przez firmę Pfizer i sprzedawanego pod marką Lyrica, obecnego również pod markami Alzain, Axalid, zatwierdzonego przez Agencję Żywności i Leków (FDA) i Europejską Agencję Leków (Ema) w roku 2004. Jade i wiele innych osób złożyło swoje zeznania w artykule Euronews Health, który rzucił światło na to zjawisko.

Z założenia, Pregabalin ma przeciwdziałać drgawkom, bólowi nerwowemu, również w wyniku cukrzycy, przewlekłemu bólowi związanemu z półpaścem, nerwobólom po urazie rdzenia kręgowego, uogólnionym zaburzeniom lękowym, zespołowi niespokojnych nóg. Artykuł „Euronews” mówi o tym, że lek ten powoduje uzależnienie i zespół odstawienia.

Według dochodzenia przeprowadzonego przez „Sunday Times”, podjętego przez Patrizę Floder Reitter dla dziennika „La Verità”, na przestrzeni ostatnich pięciu lat w Wielkiej Brytanii odnotowano prawie 3400 zgonów związanych z tym lekiem, w tym 779 w samym 2022 r., w porównaniu z 9 zgonami odnotowanymi dziesięć lat wcześniej.

W sierpniu 2019 r. portal Pharmacovigilance.eu ostrzegł, że szwedzkie studium przeanalizowało 191 973 osoby i wykazało zwiększone ryzyko zachowań samobójczych, niezamierzonego przedawkowania oraz wypadków i wykroczeń drogowych podczas przyjmowania Pregabalinu. A obecnie ma miejsce nowy „przełom” w jego zastosowaniu, czyli używanie tegoż leku jako narkotyku.

Faktycznie, młodzi ludzie stosują Pregabalin jako środek pobudzający i potęgujący działanie narkotyków. W roku 2009 firma Pfizer zapłaciła ponad 1 miliard dolarów w ramach ugody w związku z zarzutami nielegalnego promowania czterech leków, w tym Lyrica, do stosowania poza wskazaniami. Reitter pisze: „Ugoda cywilna dotyczyła również zarzutów, twierdzących, że firma płaciła łapówki pracownikom służby zdrowia w celu nakłonienia ich do przepisywania tych, a także innych leków”.

Amy Ireland, administratorka grupy „Lyrica Survivors (Pregabalin and Gabapentin support)” na „Facebooku”, która liczy ponad 15 000 członków, powiedziała: „Ten lek zdewastował ludzkie istnienia, powodując utratę życia, utratę pracy, procesy sądowe z powodu zmienionego stanu psychicznego spowodowanego przez lek, a w wielu przypadkach trwałe kalectwo”.

Jak duży jest globalny rynek tego farmaceutyku? W roku 2022 oszacowano go na 799,08 mln USD.

Źródło zagraniczne: IlParagone.it
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.